Новости

Найпоширеніша помилка під час складання Декларації з плати за землю: пояснює ДПС

14.08.2023
Тема:

Податківці на офіційному сайті ДПС України (tax.gov.ua «Повідомлення та нагадування») повідомили, що ДПС встановлено одну з найпоширеніших помилок, яку допускають платники податків під час складання Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (далі — Декларація), а саме: некоректне декларування площі земельної ділянки.

Зокрема, податківці пояснили, що Декларацію слід заповнювати з урахуванням приміток, які містяться власне у формі Декларації, яку затверджено наказом МФУ від 16.06.2015 № 560 (у редакції наказу МФУ від 18.02.2022 № 83), а саме:

  • якщо земельна ділянка розташована за межами населеного пункту — у колонці 11 розділу І Декларації слід зазначати площу земельної ділянки в гектарах (з чотирма десятковими знаками, примітка: в 1 гектарі — 10 000 кв. м);
  • якщо земельна ділянка розташована в межах населеного пункту — у колонці 12 розділу І Декларації слід зазначати площу земельної ділянки у квадратних метрах (з двома десятковими знаками).

Аналогічного заповнення потребують і колонки 13 та 14 розділу ІІ Декларації.

Крім того, за одним кадастровим номером не допускається заповнення показників площі землі одночасно в колонках 11 та 12 розділу І та колонках 13 та 14 розділу ІІ Декларації.

Також податківці підкреслили, що допущення платником податків таких помилок під час складання Декларації негативно впливає на позитивну історію платника в процесі реєстрації ПН/РК.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи