Новости

В яких випадках податківці мають право вимагати довідку про рух коштів на рахунку

14.08.2023
Тема:

Податківці у свіжому роз’ясненні в категорії 129.04 ЗІР пояснили, в яких випадках працівники контролюючих органів мають право вимагати у суб’єктів господарювання та/або банківської установи інформацію (довідку) про рух коштів на розрахункових рахунках у банках.

Зокрема, контролери зазначили, що контролюючі органи, визначені п.п. 41.1.1 ПКУ, мають право запитувати та вивчати під час проведення перевірок первинні документи, що використовуються в бухгалтерському обліку, регістри, фінансову, статистичну та іншу звітність, пов’язану з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів, виконанням вимог законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи (п.п. 20.1.6 ПКУ).

Крім того, великі платники податків на запит контролюючого органу зобов’язані надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 № 851-ІV та Закону України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 № 2155-VIII копії документів, що створюються ними в електронній формі, з обліку доходів, витрат та інших показників, пов’язаних із визначенням об’єктів оподаткування (податкових зобов’язань), первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів, не пізніше двох робочих днів, наступних за днем отримання запиту.

Також контролюючі органи, визначені п.п. 41.1.1 ПКУ, мають право отримувати безоплатно від платників податків, а також від Нацбанку, банків, інших фінансових установ, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей довідки в порядку та на підставах, визначених ПКУ, з урахуванням законів щодо порядку розкриття зазначеними особами інформації, що містить банківську таємницю, таємницю надавача платіжних послуг, а на підставі рішення суду — інформацію про обсяг та обіг коштів / електронних грошей на рахунках у банку / небанківському надавачі платіжних послуг, електронних гаманцях, у тому числі про ненадходження в установлені строки валютної виручки від суб’єктів господарювання, інформацію про договори боржника про зберігання цінностей або надання боржнику в майновий найм (оренду) індивідуального банківського сейфа, що охороняється банком (п.п. 20.1.5 ПКУ).

Отже, з огляду на п. 44.1 ПКУ, який зобов’язує платників для цілей оподаткування вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних із визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, інформації, пов’язаних із обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством, а також враховуючи норми законодавства, наведені вище, контролери зробили такі висновки:

  • під час проведення перевірки платник податків зобов’язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов’язані з предметом перевірки, зокрема первинні документи (зокрема й банківські виписки), регістри, фінансову, статистичну та іншу звітність, пов’язану з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів;
  • інформацію про обсяг та обіг коштів на рахунках платника податків контролюючі органи мають право безоплатно отримувати від установ Нацбанку, банків та інших фінансових установ лише на підставі рішення суду.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи