Новости

Чергове оновлення Порядку бронювання працівників

14.08.2023

Постановою КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 р. № 76» від 11.07.2023 р. № 743 вкотре оновлено правила бронювання працівників. Зміни набули чинності з 22.07.2023 р.

Що нового цього разу?

По-перше, змінено п. 5 Порядку бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану, затвердженого постановою КМУ від 27.01.2023 р. № 76 (далі — Порядок бронювання): «Кількість військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню та займають посади в органах місцевого самоврядування, крім військовозобов’язаних, зазначених в абзаці третьому цього пункту, повинна становити 50 відсотків кількості військовозобов’язаних зазначених органів на дату подання списку».

Тепер ця норма знімає питання, чи потрібно виключати при підрахунку 50 % межі військовозобов’язаних працівників, яких мають бронювати обов’язково незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності відповідно до абз. 3 п. 5 Порядку бронювання. Йдеться про працівників, які займають посади першої – четвертої категорій посад в ОМС. Їх віднімаємо при розрахунку 50 %.

По-другеу Порядку та критеріях визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, затверджених постановою КМУ від 27.01.2023 р. № 76 (далі — Порядок № 76), уточнено перший критерій для визначення підприємства критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Зокрема, в п.п. 1 п. 2 Порядку № 76 уточнено, що враховуються саме сплачені податки, збори, а також тепер ще включається і сплачений ЄСВ.

По-третє, тепер достатньо відповідати хоча б двом критеріям щодо підприємств:

  • ветеринарної медицини;
  • житлово-комунального господарства;
  • казенних підприємств пробірного контролю та підприємств, які забезпечують надання послуг і виконання робіт з експлуатації та комплексного обслуговування майна органів державної влади.

По-четверте, визначено строк не більше ніж 10 р. дн. на розгляд звернення підприємства, що звернулося до відповідного органу про встановлення відповідності цього підприємства критеріям, зазначеним у п. 2 Порядку № 76, та прийняття відповідного рішення.

Сподіваємося, всі проблемні питання застосування постанови КМУ від 27.01.2023 р. № 76 знято.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи