Новини

Зміни до Положення про документальне забезпечення записів у бухобліку
13.03.2023
Тема:

Мінфін наказом «Про затвердження Змін до Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку» від 28.12.2022 № 467 (далі — наказ № 467) вніс зміни до Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом МФУ від 24.05.1995 № 88 (далі — Положення № 88), зокрема:

1) у п. 1.2 Положення № 88 визначені терміни:

  • первинні документи — це документи, створені у паперовій або в електронній формі, які містять відомості про господарські операції;
  • регістри бухгалтерського обліку (облікові регістри) — це носії інформації, складені у паперовій або в електронній формі, призначені для хронологічного, систематичного або комбінованого накопичення, групування та узагальнення інформації з первинних документів, що прийняті до обліку. Регістри бухгалтерського обліку (облікові регістри) можуть бути у вигляді відомостей, ордерів, книг, журналів тощо;

2) п. 2.2 Положення № 88 доповнено положенням, що первинні документи, створені автоматично в електронній формі програмним забезпеченням інформаційно-комунікаційної системи, застосовуються у бухгалтерському обліку за умови наявності накладеного електронного підпису чи печатки з дотриманням вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг.
У разі складання та зберігання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку з використанням електронних засобів оброблення інформації підприємство зобов'язане за свій рахунок виготовити їх копії на паперових носіях на вимогу інших учасників господарських операцій, а також правоохоронних органів та відповідних органів у межах їх повноважень, передбачених законами.
Копії первинних документів та регістрів бухгалтерського обліку можуть бути вилучені у підприємства лише за рішенням відповідних органів, прийнятим у межах їх повноважень, передбачених законами. Обов'язковим є складання реєстру документів, що вилучаються у порядку, встановленому законодавством.
Вилучення оригіналів таких документів та регістрів забороняється, крім випадків, передбачених кримінальним процесуальним законодавством;

3) у новій редакції викладено главу 4 «Виправлення помилок у первинних документах та регістрах бухгалтерського обліку» Положення № 88, зокрема, у частині виправлення помилок у паперових та електронних первинних документах і регістрах бухгалтерського обліку. Так, відповідно до п. 4.2 гл. 4 Положення № 88 помилки в первинних документах і регістрах бухгалтерського обліку, що складені у паперовій формі, виправляються в один із трьох способів:

  • «червоне сторно»;
  • додаткові бухгалтерські проведення;
  • коректурний спосіб.

Тоді як помилки в електронних документах та регістрах бухобліку виправляються способом сторно або додаткових бухгалтерських проведень (п. 4.9 гл.4 Положення № 88).

Також уточнено, що виправлення вносяться до первинних документів та регістрів бухобліку в тому звітному періоді, в якому виявлені помилки (п. 4.11 гл.4 Положення № 88).

Наказ № 467 набере чинності з дня його офіційного опублікування (станом на 08.03.2023 — не опублікований).

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку