Новини

Роз’яснення від МОЗ щодо застосування вимог постанови № 28
07.03.2023

МОЗ видав лист від 15.02.2023 № 25/3931/2-23, яким пояснив деякі питання щодо застосування постанови КМУ «Деякі питання оплати праці медичних, фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації державних та комунальних закладів охорони здоров’я» від 13.01.2023 № 28 (далі — постанова № 28).

Так, зокрема, щодо питання установлення мінімального розміру оплати праці, якщо витрати на оплату праці з нарахуваннями за поточний місяць, що обчислені відповідно до абз. 3 та 4 пп. 1 п. 1 постанови № 28, перевищують 85 % отриманих у поточному місяці грошових коштів з урахуванням накопичених залишків, міністерство зазначило:

1. Під час визначення обсягу отриманих коштів у поточному місяці враховують усі джерела надходження коштів: доходи за договорами про медичне обслуговування населення, укладеними з НСЗУ, інші надходження з державного та місцевих бюджетів, дохід від надання медичних послуг за кошти фізичних і юридичних осіб, дохід від надання майна в оренду, благодійна допомога та інші не заборонені законодавством джерела.

2. Вимога абз. 2 пп. 3 п. 1 постанови № 28 є правом керівника ЗОЗ, а не обов’язком. Навіть у разі перевищення витрат на оплату праці з нарахуваннями за поточний місяць 85 % отриманих у поточному місяці грошових коштів з урахуванням накопичених залишків ЗОЗ за умови наявності коштів можуть забезпечувати мінімальний розмір оплати праці, визначений абз. 3 та 4 пп. 1 п. 1 постанови № 28.

Але необхідно враховувати, що постановою КМУ «Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2023 році» від 27.12.2022 № 1464 не передбачено пакету медичних послуг «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги», який був у 2022 році, та, відповідно, немає можливості дофінансування ЗОЗ на покриття видатків із заробітної плати.

Також надавач медпослуг, згідно з умовами договору про медобслуговування населення, зобов’язаний надавати якісні медпослуги відповідно до специфікацій (зокрема, із забезпеченням пацієнтів лікарськими засобами та необхідними матеріалами для надання в повному обсязі якісної медпослуги, що визначено програмою медгарантій) та законодавчих вимог. Якщо ж надавач медпослуг не виконує / неналежно виконує свої зобов’язання за договором про медобслуговування населення, то до нього може бути застосовано відповідальність, передбачену законом і цим договором. Отже, для забезпечення фінансової стійкості та спроможності ЗОЗ керівник такого закладу повинен, окрім спрямування значної частини бюджету на забезпечення виплати зарплати працівникам, залишати кошти на закупівлю лікарських засобів, харчування, розвиток тощо.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку