Новини

Роботодавці можуть добровільно індексувати зарплату в 2023 році
27.02.2023
Тема:

Фахівці Управління інспекційної діяльності в Сумській області Північно-Східного МУ Держпраці на офіційному сайті (sumy.dsp.gov.ua «Новини») на запитання підприємства щодо індексації зарплати в 2023 році працівникові, якому тривалий час не підвищувався посадовий оклад, відповіли таке.

Проведення індексації регулюється Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-ХІІ (далі — Закон № 1282). Водночас згідно з п. 3 «Прикінцевих положень» Закону України «Про Державний бюджет України» від 03.11.2022 № 2710-ІХ на 2023 рік зупинена дія Закону № 1282. Тож починаючи з 01.01.2023 до кінця 2023 року у роботодавців немає обов’язку нараховувати індексацію зарплати працівникам незалежно від того, коли у працівника виникло чи виникне право на індексацію. Призупинення нарахування індексації у 2023 році стосується як поточної індексації протягом 2023 року, так і минулих періодів до 01.01.2023.

Водночас фахівці відомства підкреслили, що зупинення нарахування та виплати індексації заробітної плати працівнику є правом роботодавця, проте не є обов’язком. Однак відповідно до ст. 91 КЗпП підприємства, установи, організації в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів можуть встановлювати додаткові порівняно із законодавством трудові й соціально-побутові пільги для працівників. Отже, роботодавець може на власний розсуд ухвалити рішення щодо продовження нараховування індексації зарплати працівнику, наприклад, передбачивши в колективному договорі, що нарахування та виплату індексації заробітної плати буде продовжено. Для цього необхідно розробити внутрішній документ, в якому визначити правила проведення такої індексації та прописати умови її нарахування, зокрема те, як буде визначатися сума такої індексації, щоб була підстава включити її до фонду оплати праці, адже законодавчі норми щодо її проведення з 01.01.2023 не діють.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку