Новини

Змінено правила розблокування податкових накладних
24.02.2023
Тема:

Федерація роботодавців неодноразово закликала Уряд та Мінфін прийняти відповідні зміни задля недопущення безпідставного блокування ПН/РК та надавала свої пропозиції на етапі обговорення проекту.

Блокування податкових накладних змушує український бізнес втрачати оборотні кошти та звертатись до суду для відстоювання своїх законних прав.

Наразі в судах понад 42 тисячі справ щодо розблокування податкових накладних, які з великою вірогідністю бізнесом буде виграно.

Такі цифри свідчать, що такі недолугі дії шкодять працюючому бізнесу і потребують нових змін до нормативної бази.

«Латання дірок», що заважають бізнесу працювати під час війни, неприпустимо тому Федерація закликає Уряд якнайшвидше провести масштабну податкову реформу і готова взяти участь в її обговоренні на всіх рівнях.

Наразі наказом Мінфіну від 12.01.2023 № 19 затверджені чергові зміни до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН.
А саме:

За результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня упродовж 5 робочих днів повинна прийняти рішення щодо реєстрації ПН/РК.

Платник податку матиме право подати до додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.

Додаткові письмові пояснення та копії документів, платник податку подає до ДПС в електронній формі. За результатами розгляду поданих додаткових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем їх отримання, приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН в разі:

  •   ненадання/часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення;
  •   та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Також додали дві нові форми:

  •   рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН;
  •   повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН головних управлінь ДПС України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.

Наказ набирає чинності через 15 днів з дня його офіційного опублікування. 21.02.2023 наказ був опублікований в "Офіційному віснику". Тому всі наведені вище зміни почнуть діяти з 8 березня.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку