Новини

Щодо необхідності реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці та реєстрації зміни відомостей у декларації.
15.02.2023
Тема:

До відома суб’єктів господарювання щодо необхідності реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці та реєстрації зміни відомостей у декларації.

Згідно пункту 21 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки (далі – Порядок), виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у групі Б додатку 2, експлуатація (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, зазначених у групі Б переліку, машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 № 77 «Про затвердження переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (далі – Постанова), здійснюються на підставі декларації  відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці (далі – Декларація) за формою згідно з додатком 8 до Порядку.

Декларація подається роботодавцем не пізніше ніж за п’ять робочих днів до початку виконання робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

Територіальний орган Держпраці здійснює реєстрацію Декларацій на безоплатній основі протягом п’яти робочих днів з дня їх отримання.

У разі зміни відомостей або виявлення суб’єктом господарювання помилки в поданій Декларації суб’єкт господарювання в порядку, встановленому цим пунктом для подання Декларації, подає оновлену Декларацію протягом семи робочих днів з дня настання таких змін або з дня подання Декларації в разі виявлення помилки.

Тобто, якщо суб’єкт господарювання (роботодавець) не подав Декларацію не менше ніж за п’ять робочих днів до початку виконання робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки або територіальний орган не зареєстрував (залишив без розгляду) Декларацію, то роботодавець не має законних підстав виконувати роботи підвищеної небезпеки чи експлуатувати машини, механізми устатковання підвищеної небезпеки, в тому числі навчання з питань охорони праці працівників інших суб’єктів господарювання.

Також, якщо суб’єкт господарювання (роботодавець), у разі зміни відомостей в зареєстрованій Декларації, не подав оновлену Декларацію протягом семи робочих днів з дня настання таких змін, то роботодавець також не має законних підстав виконувати роботи підвищеної небезпеки та/або експлуатувати машини, механізми устатковання підвищеної небезпеки, які зазначені в не оновленій Декларації, в тому числі навчання з питань охорони праці працівників інших суб’єктів господарювання.

Крім того, попереджаємо про відповідальність за порушення вимог щодо охорони праці, яка передбачена статтею 44 Закону України «Про охорону праці», а саме: за порушення законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці, створення перешкод у діяльності посадових осіб органів державного нагляду за охороною праці, а також представників профспілок, їх організацій та об’єднань винні особи притягаються до дисциплінарної, адміністративної, матеріальної, кримінальної відповідальності згідно із законом.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку