Порядок прийняття надавачами платіжних послуг на виконання платіжних інструкцій на виплату заробітної плати, затверджений наказом МФУ від 16.09.2022 № 291 (далі — Порядок № 291) ми детально розглядали в матеріалі «Новий порядок ЄСВ-контролю під час виплати заробітної плати» // «ПБ», № 43/2022, с. 5. Тож наші читачі знають, що згідно з абз. 4 п. 3 Порядку № 291 якщо в платіжних інструкціях про перерахування коштів для сплати ЄСВ або в підтвердженні (квитанції) про позитивний результат обробки повідомлення про спрямування коштів з єдиного рахунку на небюджетний рахунок сума ЄСВ менша ніж 22 % суми коштів для виплати заробітної плати, то обслуговуючі надавачі платіжних послуг приймають від платників ЄСВ грошові чеки та/або платіжні інструкції на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати разом із:
- довідкою-розрахунком в електронній формі;
- або оригіналом довідки-розрахунку в паперовій формі, погодженої з контролюючим органом за місцем взяття на облік платника ЄСВ.
Податківці на офіційному сайті ДПС України (tax.gov.ua → «Прес-центр» → «Новини») роз’яснили механізм погодження довідки-розрахунку в електронній формі.
Вони нагадали, що згідно з п. 1 Порядку № 291 довідка-розрахунок в електронній формі — це документ, отриманий платником ЄСВ в електронній формі через Електронний кабінет (далі — ЕК) у порядку, встановленому ст. 421 ПКУ. Вона надається обслуговуючому надавачу платіжних послуг з дотриманням вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 № 2155-VIII та Закону України «Про електронні документи та документообіг» від 22.05.2003 № 851-IV.
Для формування довідки-розрахунку в електронній форми слід виконати такі дії:
- здійснити вхід до ЕК (cabinet.tax.gov.ua або через вебпортал ДПС України (tax.gov.ua → «Електронний кабінет»));
- пройти електронну ідентифікацію онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, через Інтегровану систему електронної ідентифікації — id.gov.ua (MobileID та BankID), за допомогою Дія Підпис або «хмарного» кваліфікованого електронного підпису та отримати доступ до приватної частини ЕК;
- у меню «Введення звітності» приватної частини ЕК сформувати та відіслати до відповідного контролюючого органу належним чином оформлену довідку-розрахунок в електронній формі за ідентифікатором форми J1330001 (для юридичних осіб) або F1330001 (для фізичних осіб).
Після надходження електронного документа здійснюється його автоматизована перевірка. У першій квитанції електронного документа повідомляється про результати такої перевірки. У разі негативних результатів автоматизованої перевірки в першій квитанції повідомляється про неприйняття електронного документа із зазначенням причин, друга квитанція у такому разі не формується.
Друга квитанція є підтвердженням про прийняття (реєстрацію) або повідомленням про неприйняття в контролюючому органі електронного документа. У ній зазначаються реквізити прийнятого (зареєстрованого) або неприйнятого (із зазначенням причини) електронного документа, результати обробки в контролюючому органі (дата та час прийняття (реєстрації) або неприйняття, реєстраційний номер, дані про платника та підписувача (підписувачів) електронного документа та квитанції). У разі наявності другої квитанції про прийняття електронного документа датою та часом прийняття (реєстрації) електронного документа контролюючим органом вважаються дата та час, зафіксовані у першій квитанції.
Погоджена довідка-розрахунок в електронній формі (або відмова у погодженні) направляється контролюючим органом платнику ЄСВ в ЕК .