Новини

Трильйонні обвали ринку акцій та облігацій вдарили не тільки по інвесторах, суверенних та пенсійних фондів, який були їх власниками/тримачами.
10.01.2023

Проблема почала вже позначатися і на центробанках держав світу. 
Наприклад, Національний банк Швейцарії зафіксував за підсумками 2022 року збиток у 132 млрд. швейцарських франків (майже 143 млрд. доларів США) – і він став рекордним за всю 115-річну історію банку, майже у 5,7 разів перекривши попередній анти-рекорд (-23 млрд. франків за підсумками 2015 року).
Головна причина – зниження вартості цінних паперів у його портфелі.

Ситуація могла б бути ще гіршою, якби не золоті запаси: 

  • відносний спокій на світовому ринку золота не дав просісти по цій позиції: на початку 2022 року воно котирувалось по 1790 дол. за тройську унцію, а завершило рік на позначці 1814 дол. (хоч і гойдалось протягом року від 2039 до 1629 доларів);
  • завдяки цього у грошовому вимірі «золота складова» активів збільшилась протягом року на 400 млн. франків.

У результаті отримання збитку Центробанк Швейцарії у 2023 році не буде здійснювати відрахувань у центральний та регіональні бюджети (роком раніше такі виплати становили 6 млрд. франків).

З кожний таким прикладом все більше розумієш, чому керівники МВФ та Світового банку пророкують, кажучи дипломатично, «непростий рік».

За матеріалами  https://t.me/getmantsevdanil

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку