Новости

Трильйонні обвали ринку акцій та облігацій вдарили не тільки по інвесторах, суверенних та пенсійних фондів, який були їх власниками/тримачами.

10.01.2023

Проблема почала вже позначатися і на центробанках держав світу. 
Наприклад, Національний банк Швейцарії зафіксував за підсумками 2022 року збиток у 132 млрд. швейцарських франків (майже 143 млрд. доларів США) – і він став рекордним за всю 115-річну історію банку, майже у 5,7 разів перекривши попередній анти-рекорд (-23 млрд. франків за підсумками 2015 року).
Головна причина – зниження вартості цінних паперів у його портфелі.

Ситуація могла б бути ще гіршою, якби не золоті запаси: 

  • відносний спокій на світовому ринку золота не дав просісти по цій позиції: на початку 2022 року воно котирувалось по 1790 дол. за тройську унцію, а завершило рік на позначці 1814 дол. (хоч і гойдалось протягом року від 2039 до 1629 доларів);
  • завдяки цього у грошовому вимірі «золота складова» активів збільшилась протягом року на 400 млн. франків.

У результаті отримання збитку Центробанк Швейцарії у 2023 році не буде здійснювати відрахувань у центральний та регіональні бюджети (роком раніше такі виплати становили 6 млрд. франків).

З кожний таким прикладом все більше розумієш, чому керівники МВФ та Світового банку пророкують, кажучи дипломатично, «непростий рік».

За матеріалами  https://t.me/getmantsevdanil

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи