Новини

Якщо господарська одиниця, що зазначена в формі № 20-ОПП не експлуатується, то ПРРО реєстрація автоматично скасовується
16.12.2022
Тема:

 

Згідно з Порядком реєстрації та застосування ПРРО, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 07.07.2020 № 317, скасування реєстрації ПРРО може здійснюватися автоматично фіскальним сервером ДПС. Про це повідомляє Головне управління ДПС в Івано-Франківській області.

 

Так, автоматичне скасування ПРРО може відбутися у випадку:

 якщо згідно з ЄДР юридичну особу чи ФОП припинено;

 господарська одиниця, де використовується ПРРО, згідно з повідомленням про об’єкти оподаткування суб’єкта господарювання (повідомлення № 20-ОПП) закрита або не експлуатується;

в контролюючому органі наявне судове рішення про ліквідацію суб’єкта господарювання у зв’язку з банкрутством; наявні дані стосовно ФОП про його смерть, недієздатність; суб’єкта господарювання знято з обліку в контролюючих органах.

 

Відповідно до цих вимог ДПС запроваджено модуль автоматичного скасування реєстрації ПРРО засобами якого один раз на добу перевіряється наявність таких підстав, та у разі їх встановлення реєстрація ПРРО скасовується автоматично.

З метою уникнення скасування ПРРО у податковій службі нагадають, що у разі зміни даних щодо господарської одиниці у зв’язку зі зміною її назви, адреси місцезнаходження чи перейменуванням вулиць необхідно подати до контролюючого органу повідомлення № 20-ОПП про зміни щодо об’єкта господарювання.

Оскільки ідентифікатор об’єкта оподаткування (господарської одиниці) обліковується в контролюючих органах у прив’язці до ПРРО, то закриття ідентифікатора для об’єкта оподаткування, який закривається, розпізнається модулем як закриття господарської одиниці, де застосовується ПРРО, що є підставою для скасування його реєстрації. У зв’язку з цим, при закритті/відкритті об’єкта оподаткування, на який зареєстровано ПРРО, та присвоєнням йому нового ідентифікатора, необхідно здійснити  перереєстрацію ПРРО у день присвоєння нового ідентифікатора такому об’єкту оподаткування (господарській одиниці).

Окрім того, у податковій службі рекомендують після подання повідомлення № 20-ОПП перевірити чи відповідають дані про об’єкти оподаткування даним про господарську одиницю та у разі виявлення розбіжностей повторно подати повідомлення № 20-ОПП або здійснити перереєстрацію ПРРО.

У разі автоматичного скасування реєстрації ПРРО суб’єкт господарювання може повторно зареєструвати ПРРО на нову господарську одиницю.

За матеріалами ДПС

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку