Новини

Стратегією розвитку фінсектору до 2025 року передбачено реформу регулювання ринку факторингу, над концепцією якої наразі працює НБУ.
12.12.2022

Окреслимо основні напрями реформи ?

Зміни, передбачені концепцією, матимуть чотири вектори:

1 відокремлення на законодавчому рівні торговельного факторингу від діяльності з управління простроченими активами. 

Водночас діяльність компаній, які здійснюватимуть операції з боргами споживачів, залишиться ліцензованою та під наглядом НБУ. Вона буде несумісною з наданням послуг торговельного факторингу;

2 ліцензії небанківських фінустанов на факторинг переоформлюватимуть на ліцензії на управління простроченою заборгованістю. 

Компанії зможуть продовжувати свою звичну діяльність відповідно до вимог НБУ. Якщо небанківська фінустанова планує надання послуг торговельного факторингу, вона може зберегти ліцензію на факторинг, але муситиме  привести свою діяльність у відповідність до нових вимог для факторингових компаній;

3 факторингові компанії зможуть поєднувати надання послуг факторингу з наданням інших послуг. Це можуть бути як фінпослуги (фінансовий лізинг, надання гарантій та коштів у кредит), так і нефінансові (ведення обліку дебіторської заборгованості, пред’явлення до сплати грошових вимог). 

Це дасть змогу компаніям надавати своїм клієнтам ширший перелік послуг, не втрачаючи їх якості;

4 факторинг в Україні буде прозорим. Зокрема, планується запровадження реєстрації відступлень права вимоги за договорами в публічному реєстрі. 

Це дасть змогу знизити ризик шахрайства під час здійснення факторингової діяльності.
Крім того, з 2024 року набирає чинності новий ЗУ "Про фінансові послуги та фінансові компанії". 

Він розширить можливості факторингових компаній щодо залучення джерел фінансування, а також дасть змогу поліпшити регулювання факторингу, зокрема на небанківському ринку.

За матеріалами https://t.me/nbu_ua

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку