Новини

Здійснення оборонних закупівель у період воєнного стану: можна за попередньою оплатою
12.12.2022

Постановою КМУ від 02.12.2022 р. № 1344 внесено зміни до п. 3 постанови КМУ «Про затвердження особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану» від 11.11.2022 р. № 1275.

Уточнено, що дія абз. 5 пп. 2, 4 та абз. 2 п. 6 постанови КМУ «Деякі питання здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» від 04.12. 2019 р. № 1070 (далі — постанова № 1070), не поширюється на виконання державних контрактів (договорів), що укладені до набрання чинності цією постановою, а також укладаються після набрання нею чинності державними замовниками у сфері оборони з:

  • вітчизняними та іноземними виробниками товарів, робіт і послуг оборонного призначення;
  • вітчизняними та іноземними суб’єктами господарювання для виконання державних цільових оборонних програм;
  • вітчизняними та іноземними суб’єктами господарювання, які здійснюють постачання, зокрема в режимі імпорту, товарів, робіт і послуг оборонного призначення згідно з переліками та обсягами закупівель товарів, робіт і послуг у разі, коли такі товари, роботи і послуги визначені пріоритетними державним замовником у сфері оборони.

Отже, при здійсненні таких закупівель:

  • можлива попередня оплата (не діє абз. 5 п. 2 постанови № 1070);
  • можна здійснювати платежі з попередньої оплати виконавцям робіт, постачальникам товарів і надавачам послуг, якими порушено умови договорів щодо попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти, укладених із розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів у мережі безпосереднього головного розпорядника бюджетних коштів (не діє п. 4 постанови № 1070);
  • можна здійснювати попередню оплату виконавцям робіт, постачальникам товарів і надавачам послуг, якими порушено умови договорів щодо попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти, укладених із розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів у мережі безпосереднього головного розпорядника бюджетних коштів (не діє абз. 2 п. 6 постанови № 1070).

Постанова № 1344 набрала чинності 03.12.2022 р.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку