Новини

Терміни формування податкового кредиту та реєстрації податкових накладних під час воєнного стану
11.12.2022
Тема:

Контролери за минулий тиждень розмістили в ЗІР одразу декілька відповідей на питання платників щодо зупинення під час військового стану термінів формування податкового кредиту, а також термінів реєстрації податкових накладних.

Зокрема, на думку податківців:

  • перебіг строків, визначених п. 198.6 ПКУ та п. 80 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ, для формування ПК зупиняється на період дії на території України правового режиму воєнного стану (категорія 101.13 ЗІР). Тобто строк на включення до ПК сум ПДВ за ПН, зареєстрованими в ЄРПН (у тому числі складеними до введення воєнного стану на території України), після припинення або скасування воєнного стану продовжується на кількість календарних днів, які припадають на період дії воєнного стану і протягом яких платник податку мав право на включення сум ПДВ до ПК;
  • перебіг строків, визначених ПКУ для реєстрації в ЄРПН ПН/РК, з урахуванням норм п. 102.9 та п.п. 69.9 підрозд. 10 розд. ХХ на період дії правового режиму воєнного стану не зупиняється (категорія 101.16 ЗІР). Нагадаємо, що строки реєстрації ПН/РК в ЄРПН встановлено п. 201.10 ПКУ, а отже, на ці строки воєнний стан ніяк не впливає — це пряма норма п.п. 69.9 підрозд. 10 розд. ХХ.

Крім того, контролери нагадали, що в разі зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН перебіг строків для формування ПК, встановлених п. 198.6 та абз. 1 п. 80 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ, переривається на період зупинення реєстрації таких ПН/РК (категорія 101.13 ЗІР).

Нагадаємо, що згідно з п. 198.6 ПКУ, якщо платник не включив до складу ПК відповідного звітного періоду суми ПДВ за ПН, зареєстрованими в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 365 к. дн. з дати складання ПН/РК. Водночас положеннями абз. 1 п. 80 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ надано право платникам включити до складу ПК ПН/РК, складені та зареєстровані в ЄРПН до 01.01.2022 (дати набрання чинності Законом України від 30.11.2021 № 1914-ІХ), протягом 365 к. дн. з дати набрання чинності зазначеним Законом, але не пізніше 1095 к. дн. з дати їх складання.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку