Новости

МОЗ та USAID визначили пріоритети співпраці на наступний рік

04.11.2022
Тема:

МОЗ продовжить співпрацю з USAID, аби підвищити якість та доступність медичних послуг для всіх українців та ефективно впровадити наступний етап медичної реформи.

«Підтримка, яку ми отримуємо від USAID, безцінна. Ми хочемо щоби наша співпраця лише розвивалася й ми могли рухати в подальшому ті зміни, які напрацювали за останні 5 років. У нас є певні пріоритети, зокрема, моделювання госпітальної мережі, відновлення медичної системи в постраждалих регіонах, викорінення неформальних платежів у системі охорони здоров’я, запровадження змін у нормативних документах. На цьому плануємо будувати нашу співпрацю в найближчий рік», — заявив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час зустрічі з командою проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я».

За словами Міністра, навіть у війну, Україна не зупинила реформування медичної системи. Наразі триває робота над формуванням спроможної мережі медичних закладів.

«Спроможна мережа госпітальних округів — це наш пріоритет. Закон уже є. Проект постанови вже є. Нам потрібно спільними зусиллями її якісно реалізувати. Зробити спроможну мережу з планом розвитку госпітального округу й кожного конкретного закладу. Для того, щоби забезпечити доступність, якість і безкоштовність медичної допомоги в межах програми медичних гарантій», — акцентував Міністр охорони здоров’я.

Він також додав, що в межах формування спроможної мережі медичних закладів важливо обов’язково зважати на питання фізичної доступності до медичної допомоги, аби кожен пацієнт міг безперешкодно дістатися необхідної лікарні.

Серед пріоритетів у подальшій співпраці МОЗ та USAID також залишатиметься відновлення медичної системи в постраждалих від війни регіонах. Зокрема, у найближчий рік робота фокусуватиметься на відновленні Київської, Чернігівської та Житомирської областей.

Крім того, проект працюватиме над реформуванням медичної освіти та розвитком медичних кадрів, зміною систем оплати праці, питаннями цифровізації тощо.

Наступного року робота проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» фокусуватиметься на:

  • Покращенні управління врядування у сфері охорони здоров’я.
  • Сприянні трансформації моделі фінансування у сфері охорони здоров’я.
  • Зміцненні кадрового потенціалу сектору охорони здоров’я.
  • Підвищенні прозорості, підзвітності системи охорони здоров’я та її чутливості змін.
  • Покращенні системи надання послуг на всіх рівнях.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи