Новини

Центр культурних послуг та мистецька школа не можуть бути єдиним цілим
24.10.2022

Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти на офіційному сайті розмістило роз’яснення від 11.10.2022 р.1, де зазначило наступне.

Міністерство культури та інформаційної політики України та Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти не погоджує та не підтримує приєднань центрів культурних послуг (ЦКП) до мистецьких шкіл і навпаки.

Мистецьку школу не можна приєднати до центру культурних послуг і на базі мистецької школи не можна зробити центр культурних послуг. Пояснюємо, чому.

Відповідно до Положення про мистецьку школу, затвердженого наказом Мінкультури від 09.08.2018 р. № 686мистецька школа — це окрема юридична особа.

Тому якщо до мистецької школи приєднати бібліотеку чи клуб, то вони стають частиною юридичної особи мистецької школи, а не окремим ЦКП.

Якщо ж мистецька школа стане структурним підрозділом ЦКП, то вона втратить можливість видавати документ про освіту, бо юридичною особою тоді стане вже ЦКП, а не заклад освіти, а тому автоматично мистецька школа перетвориться на гурток. Однак мистецька школа це не гурток, де співають, танцюють чи малюють, це заклад освіти, який видає документ про освіту.

У свою чергу, на базі ЦКП можуть функціонувати класи мистецької освіти, але вони мають бути структурними підрозділами не центру культурних послуг, а певної мистецької школи.

Голови громад, будьте пильними та не допускайте об’єднань, які суперечать нормам законодавства!

Про цей та інші аспекти діяльності ЦКП можна дізнатись з посібника «Центр культурних послуг у територіальній громаді», який містить практичні рекомендації щодо процесу створення центрів культурних послуг (розміщено за посиланням2).

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку