Новости

Уряд оновив Типове положення про територіальну комісію з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах

30.09.2022
Тема:

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Типового положення про територіальну комісію з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах, який дозволить відновити роботу таких комісій в регіонах. Відповідну постанову Уряд прийняв на засіданні 30 вересня.

«Відшкодування різниці в тарифах є важливою складовою врегулювання заборгованості підприємств тепло-, водопостачання та водовідведення за спожиті енергоносії та забезпечення їх фінансовою спроможністю під час опалювального сезону 2022/2023 рр. Ухвалене рішення — це крок до верифікації та компенсації різниці в тарифах  підприємствам теплопостачання», — зазначила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Хоцянівська.

Зокрема, зміни передбачають:

  • перенесення дати врегулювання заборгованості з різниці в тарифах (відшкодовуватиметься заборгованість, що утворилася на 1 липня 2022, а в подальшому для підприємств ТКЕ — щоквартально протягом дії воєнного стану);
  • обов’язкове включення представників НКРЕКП та Держаудитслужби до складу територіальної комісії;
  • оприлюднення на офіційних вебсайтах обласних та Київської міської військових адміністрацій, а також НКРЕКП розрахунків обсягів заборгованості з різниці в тарифах, поданих суб’єктами господарювання до Територіальної комісії;
  • визначення особливостей подання документів до територіальної комісії суб’єктами господарювання, що постраждали внаслідок воєнних (бойових) дій або суб’єктами господарювання, що функціонують на території ведення активних бойових дій.

На основі сум, які будуть визначені територіальними комісіями, Мінрегіон розробить Порядок та умови надання субвенції передбачені Державним бюджетом на 2022 рік.

Нагадаємо, раніше Міністр Олексій Чернишов зазначив, що Президент України підписав закони № 2479-IX та № 2481-IX, які забезпечать як цінову стабільність у сфері теплопостачання,  так і фінансову спроможність підприємств теплокомуненерго під час опалювального сезону. Відповідно до  закону № 2479-IX протягом дії воєнного стану та шести місяців після його закінчення в Україні запроваджується мораторій на підвищення тарифів на теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання), послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води для всіх категорій споживачів. Це означає, що тарифи на тепло та гарячу воду для населення не зміняться.

При цьому вказаним Законом визначено гарантії для суб’єктів господарювання у сфері теплопостачання,  зокрема передбачено компенсацію різниці в тарифах. 

 

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи