Новини

Посилено вимоги щодо здійснення операцій з використанням електронних платіжних засобів для запобігання та протидії міскодингу
04.07.2022

Національний банк України удосконалив норми Положення про порядок емісії електронних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням.

Зміни посилюють вимоги до еквайрів щодо виконання ними вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, а також правил платіжних систем під час здійснення операцій із використанням електронних платіжних засобів.

Відтепер еквайри зобов’язані:

  • розробити порядок призначення торговцю коду категорії торговця та порядок розгляду звернень щодо міскодингу;
  • здійснювати перевірку фактичної діяльності торговця;
  • вживати заходи щодо розслідування повідомлень інших учасників платіжної системи стосовно випадків міскодингу.

Крім того, емітенти зобов’язані фіксувати звернення користувачів щодо міскодингу, надавати платіжній організації платіжної системи інформацію про отримані звернення та інформувати користувачів про результати розгляду звернень.

Такі зміни передбачені постановою Правління Національного банку України від 29 червня 2022 року № 133 "Про затвердження Змін до Положення про порядок емісії електронних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням", яка набирає чинності з 02 липня 2022 року.

За матеріалами НБУ

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку