Новини

Публічні закупівлі під час воєнного стану — роз'яснення МОЗ України
10.03.2022

В умовах воєнного стану заклади охорони здоров'я потребують все більше й більше медичних засобів, необхідних для порятунку здоров'я та життя українців. Тому, Урядом напередодні було ухвалено Постанову № 185, яка дає можливість закуповувати медичні товари (лікарські засоби та медичні вироби) за рахунок коштів АТ «Українська залізниця». Замовником медичних товарів в таких тристоронніх договорах виступають військово-цивільні адміністрації, платником - АТ «Українська залізниця». Постачальником може бути як юридична особа, так і ФОП.

Договір на постачання медичних товарів найближчим часом буде розміщено на офіційному сайті Укрзалізниці https://www.uz.gov.ua (у розділі «Про нас → Закупівлі»). 

Цей договір є договором приєднання і може бути укладений лише шляхом приєднання Замовника та Постачальника до всіх умов договору в цілому. Договір має таку ж юридичну силу, як звичайний договір на паперових носіях і не потребує підписання сторонами. 

Доказом прийняття Замовником (військово-цивільною адміністрацією) умов цього договору є факт направлення Замовником на адресу Постачальника ЗАЯВКИ (перелік товарів (з найменуванням їх постачальників та ЄДРПОУ), кількість, ціни та умови поставки та кодом ДК 021:2015 таких товарів). Доказом прийняття Постачальником умов договору є факт направлення Постачальником на адресу Замовника письмового повідомлення (у вигляді сканованої копії рахунку на попередню оплату) про прийняття ЗАЯВКИ Замовника. 

Рахунок має бути оформлений за формою, що відповідає додатку 1 до договору-приєднання, підписаний Постачальником, скріплений печаткою (за наявності) та погоджений Замовником та Міністерством охорони здоров’я України. Обов’язок погодження рахунків (на попередню оплату та на остаточний розрахунок) із Замовником та Міністерством охорони здоров’я України покладається на Постачальника. Усі погодження можуть здійснюватися засобами електронної пошти/у паперовому вигляді/повідомленням через месенджери (у вигляді фотокопії).

Щодо закупівлі всіх інших товарів, робіт і послуг (без обмеження вартості предмету закупівлі, але в межах наявного фінансування видатків замовника), необхідних для забезпечення потреб надавачів медичних послуг (в т.ч. і медикаменти) можуть закуповуватись такими замовниками (в т.ч. за рахунок коштів, що отримані від НСЗУ за договорами про медичне обслуговування населення, оскільки такі кошти спрямовуються на забезпечення основної діяльності закладів – надання медичних послуг) із врахуванням особливостей, передбачених Постановою № 169.

Відповідно до Постанови № 169:

  1. в умовах воєнного стану публічні закупівлі товарів, робіт і послуг здійснюються без застосування процедур закупівель та спрощених закупівель, визначених Законом України "Про публічні закупівлі";
  2. замовник самостійно своїм рішенням (наказом) визначає переліки та обсяги закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану (такі закупівлі не включаються до річного плану закупівель);
  3. за результатами здійснення закупівель в умовах воєнного стану замовник не пізніше ніж через 20 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, договір про закупівлю та всі додатки до нього. Вимога щодо оприлюднення не застосовується до договорів, які містять інформацію з обмеженим доступом.

Нагадаємо, що в умовах воєнного стану особливості здійснення публічних закупівель визначені: постановою КМУ від 28 лютого 2022 р. № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» (із змінами і доповненнями, внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 2 березня 2022 року № 176,  від 4 березня 2022 року № 195, від 5 березня 2022 р. № 201) та постановою КМУ від 2 лютого 2022 р. № 185 «Деякі питання здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для задоволення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану».

За матеріалами МОЗ України

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку