Новини

НБУ оновив систему контролю за діяльністю банків у сфері готівкового обігу
22.02.2022

Національний банк оновив систему контролю за діяльністю банків у сфері готівкового обігу. Зокрема, регулятор урегулював та встановив єдині вимоги до організації та порядку проведення Національним банком планових і позапланових виїзних перевірок банків з питань готівкового обігу. Йдеться про перевірки, спрямовані на забезпечення контролю за дотриманням банками вимог Національного банку до касової роботи, інкасації коштів та перевезення валютних цінностей, захисту приміщень банків.

Це зумовлено виконанням норм Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань діяльності Національного банку України", ухваленого Верховною Радою України 19 жовтня 2021 року, щодо розширення функцій центрального банку у сфері контролю і регулювання діяльності з питань готівкового обігу.

Порядок організації та здійснення Національним банком таких перевірок містить постанова Правління Національного банку України від 14 лютого 2022 року № 16 "Про затвердження Положення про організацію та проведення перевірок банків  з питань готівкового обігу" (далі – Постанова № 16).

Постанова № 16 визначає:

  • основні терміни щодо процедури проведення перевірок банків з питань готівкового обігу;
  • порядок формування складу інспекційної групи, права й обов’язки членів інспекційної групи;
  • обмін інформацією та документами з об’єктом перевірки;
  • права та обов’язки керівників і працівників об’єкта перевірки;
  • порядок організації та проведення планової і позапланової перевірок та оформлення їх результатів;
  • порядок дій у разі перешкоджання під час здійснення перевірки. 

Реалізація цього документа дасть змогу підвищити ефективність організації та здійснення нагляду у сфері готівкового обігу, а також удосконалити порядок проведення перевірок банків щодо дотримання ними вимог Національного банку з питань ведення касових операцій, інкасації коштів та перевезення валютних цінностей, організації охорони приміщень.

Постанова № 16 набирає чинності з 23 лютого 2022 року.

За матеріалами НБУ

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку