Новини

Щодо реєстрації в ЄРПН РК до ПН після закінчення строку давності, який припадає на період дії карантину (COVID-19)
13.01.2022

Чи має право платник податків зареєструвати в ЄРПН розрахунок коригування до податкової накладної після закінчення строку давності, визначеного ст. 102 Податкового кодексу України, який припадає на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19)?

 У Податковому кодексі України (далі – ПКУ) строки давності та їх застосування визначено ст. 102 ПКУ. Перебіг строків давності, передбачених ст. 102 ПКУ, п. 52 прим. 2 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ зупинено на період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19) (далі – карантин).

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 ПКУ реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків, встановлених п. 201.10 ст. 201 ПКУ. У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з ПКУ.

Абзацом другим п. 192.1 ст. 192 ПКУ встановлено, що розрахунок коригування до податкової накладної не може бути зареєстрований в ЄРПН пізніше 1095 календарних днів з дати складання податкової накладної, до якої складений такий розрахунок коригування. При цьому ПКУ не встановлено залежність зазначеного терміну реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування від строків давності, встановлених ст. 102 ПКУ.

Таким чином, термін, протягом якого розрахунок коригування може бути зареєстрований в ЄРПН, складає 1095 календарних днів з дати складання податкової накладної, до якої такий розрахунок коригування складений, незалежно від строків давності, встановлених ст. 102 ПКУ.

Отже, платник податків не має право зареєструвати в ЄРПН розрахунок коригування до податкової накладної після сплину 1095 календарних днів з дати складання податкової накладної, до якої складений такий розрахунок коригування, у тому числі якщо такий строк припадає на період дії карантину.

За матеріалами «ЗІР: категорія 101.17»

Календар
Завтра

ЄСВ з зарплати (доходу) за грудень 2021 року (гірничі підприємства)

31.01.22

Транспортний податок за ІV квартал 2021 року

Податок на нерухоме майно за ІV квартал 2021 року

Авансовий внесок з турзбору за січень 2022 р. (платники, які сплачують турзбір авансами щомісяця)

ПДВ за грудень 2021 року

Акцизний податок за грудень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку