Новини

Інформація про вакансії (форма №3-ПН) в електронному вигляді — Мінекономіки розробило проект наказу
22.11.2021

Міністерство економіки України на своєму вебсайті оприлюднило проекту наказу “Про затвердження  форми № 3-ПН „Інформація про попит на робочу силу (вакансії)” та Порядку її подання” (далі – проект наказу).

Проект наказу розроблено з метою приведення у відповідність до чинного законодавства положень форми № 3-ПН та порядку її подання, удосконалення механізму подання роботодавцями інформації про попит на робочу силу (вакансії) та порядку заповнення такої форми, сприяння розвитку електронних послуг Державної служби зайнятості  (далі – ДСЗ) та електронного обслуговування клієнтів, вдосконалення загальнонаціональної бази даних про наявність робочих місць в Україні.

Проектом акта пропонується затвердити:

  • Форму № 3-ПН „Інформація про попит на робочу силу (вакансії)”
  • Порядок подання форми № 3-ПН „Інформація про попит на робочу силу (вакансії)”.

 

Форма передбачає отримання повної та достовірної інформації про попит на робочу силу (вакансії) на ринку праці, що дозволить досягти результатів щодо якісного та оперативного підбору кандидатів під потреби роботодавців, а також комплексного інформування кандидатів стосовно вимог роботодавця до претендентів на вакансію під час проведення відбору за визначеною вакансією та режиму і умов праці, встановлених чинним законодавством та роботодавцем.

Зокрема, форма № 3-ПН може подаватися роботодавцем в електронному вигляді (з накладенням чи без накладення КЕП) або в паперовому вигляді (із засвідченням підписом керівника/ФОП або уповноваженої ним(нею) особи).

Роботодавець може самостійно повідомити центр зайнятості про закриття вакансії через засоби електронного та/або телекомунікаційного зв’язку, у телефонному режимі або під час особистої зустрічі з фахівцем центру зайнятості.

Крім того, форму № 3-ПН доповнено графами, що будуть відображати інформацію про вакансію в частині доступності і безпеки робочого місця для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Нагадуємо, чинний на сьогодні спосіб подання роботодавцями до ДСЗ інформації про попит на робочу силу (вакансії) перешкоджає можливості подання такої інформації із застосуванням сучасних цифрових технологій, без обов’язкового відвідування ДСЗ. Крім того, чинний Порядок подання форми звітності № 3-ПН, затверджений наказом Мінсоцполітики від 31 травня 2013 року № 316, не відповідає вимогам чинного законодавства.

Електронну версію проекту наказу, пояснювальної записки та аналізу регуляторного впливу розміщено на сайті Мінекономіки (www.me.gov.ua) у розділі “Обговорення проектів документів”.

Зауваження та пропозиції стосовно проекту наказу у письмовій та електронній формі просимо надавати протягом місяця з дня опублікування цього оголошення за адресами:

  • Міністерство економіки України

01008, Україна, м. Київ, вулиця М. Грушевського, 12/2 або на адресу електронної пошти: itereschenko@me.gov.ua;

  • Державна регуляторна служба України

01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11 або на адресу електронної пошти: inform@drs.gov.ua.

 

ДОВІДКОВО:

  • Порядок подання форми № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)” (завантажити)
  • Форма № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)”  (завантажити)
  • Відомості про вакансію (додаток до Форми № 3-ПН ) (завантажити)

Календар бухгал­тера

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку