Новини

Вакцинація: СOVID-сертифікати для військовослужбовців
19.11.2021

Близько 48% держслужбовців, працівників та військовослужбовців Збройних Сил України, які отримали щеплення від коронавірусної хвороби, можуть отримати COVID-сертифікат у Дії. Це стало можливим завдяки підключенню закладів охорони здоров'я, які перебувають у сфері управління Міністерства оборони, до електронної системи охорони здоров'я. Про це повідомила заступниця міністра з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

На сьогодні 22 із 23 закладів охорони здоров'я в системі Міноборони вносять дані про кожну здійснену представниками Збройних Сил України вакцинацію від COVID-19. Таким чином, військові, які зараз перебувають на службі, уже можуть завантажити СOVID-сертифікат на свій телефон чи комп’ютер. Щоб отримати такий документ, потрібно лише слідувати інструкціям, що розміщені у додатку або на вебпорталі

Наразі можуть бути доступними два види документів, відповідно до кількості отриманих доз вакцини:  

  • “Жовтий” СOVID-сертифікат підтверджує  факт отримання першої дози щеплення дводозовою вакциною (Comirnaty/Pfizer, AstraZeneca/Covishield, Spikevax/Moderna, CoronoVac) і діє 120 календарних днів від дати вакцинування. 
  • “Зелений” COVID-сертифікат підтверджує факт отримання повної вакцинації і діє 365 календарних днів від дати останнього щеплення. Повна вакцинація може складатись із однієї дози однодозної вакцини (Janssen) та двох доз дводозних вакцин (Comirnaty/Pfizer, AstraZeneca/Covishield, Spikevax/Moderna, CoronoVac).

Цифровими документами можна користуватися не лише з електронного пристрою, але й роздрукувати їх на принтері. Крім СOVID-сертифікатів, військові можуть також отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію або форму 063/о. 

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, як і форма 063/о, – це паперові  документи. Їх можна отримати у лікаря, який проводив щеплення, чи у свого сімейного лікаря. Єдина відмінність між цими документами полягає у тому, що форма 063/о видається після 1 дози щеплення, а Міжнародне свідоцтво – після проходження повного курсу вакцинації проти COVID-19. 

Вищезазначених документів достатньо для уникнення обмежень “червоного” рівня епіднебезпеки та для міжрегіональних подорожей в Україні. 

Між тим, МОЗ готує роз’яснення про те, що робити військовослужбовцям у випадку виникнення будь-яких проблем із документами, які підтверджують вакцинацію від COVID-19. Матеріал невдовзі з’явиться на сайті. 

За матеріалами МОЗ України

Календар бухгал­тера

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку