Новини

З орендарями, які використовують земельні ділянки у Києві не за цільовим призначенням, договори оренди можуть бути розірвані
18.11.2021

У Київській міській раді відбулося перше засідання робочої групи щодо напрацювання механізму виявлення, припинення та запобігання виникненню фактів використання земельних ділянок Києва не за цільовим призначенням.

До складу робочої групи увійшли депутати Київської міської ради: Юрій Федоренко, Олександр Міщенко, Олена Марченко, Дмитро Калініченко, Григорій Маленко, Юлія Симуніна, Юрій Сулига.

За словами депутата Київської міської ради, секретаря постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Юрія Федоренка, було отримано велику кількість скарг від киян стосовно того, що земельні ділянки використовуються не за цільовим призначенням.

Наприклад, на ділянці, орендованій із комунальної власності міста, згідно з містобудівною документацією повинна бути виробнича база, а фактично там будується новий торговельний центр. Даний факт негативно відображається на надходженнях до місцевого бюджету, оскільки відсоткова ставка орендної плати для виробництва є значно меншою, ніж для ТЦ.

«Наразі оформлено попередній перелік адрес порушників, які підготовлено разом з Департаментом земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації. Зібрано понад 3 600 договорів оренди, кожен з яких буде перевірятися на виконання всіх умов співпраці. До орендарів, які використовують землю не за цільовим призначенням та не розраховуються з містом повністю, запроваджуватимуться дії реагування: або приведення договорів до відповідності фактичного використання, або розірвання договорів», – розповів Юрій Федоренко.

Як зазначив депутат Київської міської ради, перший заступник голови постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Григорій Маленко, на засіданнях робочої групи вивчатиметься перелік земельних ділянок, які використовуються орендарями з порушеннями умов договорів.

«Орендарі, які свідомо користуються ділянками не за цільовим призначенням мають нести відповідальність. За різними оцінками бюджет міста недоотримує майже 5 млрд грн надходжень. Фактично це 20 нових шкіл, або 50 комфортних парків щороку», – наголосив Григорій Маленко.

У Київській міській раді додали, що у відповідального бізнесу, який свідомо ставиться до співпраці з містом та розуміє, що у нього можуть бути порушення, ще є час привести до належного стану документацію.

За матеріалами Офіційний портал Києва
 

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт про товарооборот торгової мережі (форма № 1-торг (місячна)) за листопад 2021 року

Звіт про обсяг оптового товарообороту (форма № 1-опт (місячна)) за листопад 2021 року

07.12.21

Звіт з праці (форма № 1-ПВ (місячна)) за листопад 2021 року

Звіт про заборгованість з оплати праці (форма № 3-борг (місячна)) за листопад 2021 року

09.12.21

Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС) за листопад 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку