Новини

НБУ доповнив перелік забезпечення, яке може враховуватися банками під час розрахунку економічних нормативів
16.11.2021

Національний банк розширив можливості банків зменшувати розмір кредитного ризику під час розрахунку економічних нормативів. 

До переліку прийнятних інструментів зменшення кредитного ризику додано договори, які передбачають відшкодування банку суми заборгованості боржника у разі невиконання ним зобов’язань перед банком. 

Прийнятними надавачами такого забезпечення є міжнародні банки розвитку та банки, що мають кредитний рейтинг за міжнародною шкалою не нижчий, ніж рівень "АА-" за класифікацією рейтингового агентства "Standard&Poor’s" або рейтингового агентства "Fitch Ratings"/рівень "Аа3" за класифікацією рейтингового агентства "Moody’s Investors Service". 

Такі зміни відповідають положенням європейського законодавства стосовно прийнятних інструментів зменшення кредитного ризику та розширюють можливості банків забезпечувати кредитну підтримку економіки України.  

Зміни затверджені постановою Правління Національного банку від 12 листопада 2021 року № 117 "Про затвердження Змін до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні" та набирають чинності з 20 грудня 2021 року.

За матеріалами НБУ

Календар бухгал­тера

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку