Новини

НКЦПФР затвердила рекомендації з первинного фінмоніторингу
11.11.2021

НКЦПФР прийняла рішення про затвердження рекомендацій суб’єктам первинного фінансового моніторингу, державне регулювання та нагляд за діяльністю яких здійснює регулятор. Оновлений документ побудували на ризик-орієнтованому підході, і його ключова новація в тому, що тепер ризики операцій із сумнівними емітентами та їхніми цінними паперами враховують безпосередньо учасники ринку.

«Комісія завжди стоїть на сторожі запобігання ризикованим операціям на ринку капіталу. В той же час, ми не обмежуємо учасників ринку – суб’єктів первинного фінансового моніторингу, тому оновленими рекомендаціями показуємо їм вектор і пропонуємо самостійно затвердити критерії ризику. Нагадаю, і за стандартами регулятора, і за міжнародним підходом ці критерії базуються на таких принципах: країна, продукт, клієнт. Для ринку капіталу це є фінансовий інструмент, або емітент і його характеристики», – розповідає Юрій Шаповал, Член комісії, що курує цей напрям роботи.

Окрім того, рекомендації додали до критеріїв ризику регулятора два нові пункти. Вони стосуються клієнтів, що здійснюють операцій з цінними паперами емітентів, що зареєстровані на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі або мають бенефіціарного власника, зареєстрованого на цих територіях.

«Ще раз наголошу, що цим рішенням ми даємо більше простору для руху для учасників ринку. Ми даємо їм інструмент, з яким вони зможуть працювати самостійно. Критерії ризику впливають на проведення ідентифікації і верифікації емітентів, тому весь спектр дій щодо перевірки, обліку документів учасники ринку здійснюють самостійно», – додає Юрій Шаповал.

Оновлені рекомендації регулятор розробив у зв’язку з прийняттям Закону України № 738-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів».

За матеріалами НКЦПФР

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт про товарооборот торгової мережі (форма № 1-торг (місячна)) за листопад 2021 року

Звіт про обсяг оптового товарообороту (форма № 1-опт (місячна)) за листопад 2021 року

07.12.21

Звіт з праці (форма № 1-ПВ (місячна)) за листопад 2021 року

Звіт про заборгованість з оплати праці (форма № 3-борг (місячна)) за листопад 2021 року

09.12.21

Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС) за листопад 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку