Новини

Уряд пропонує посилити захист працівників, які працюють у шкідливих умовах
19.08.2021

18 серпня Уряд підтримав законопроект спрямований на  удосконалення  порядку визначення розміру мінімальної заробітної плати на важких та небезпечних роботах.

Документом пропонується врегулювати питання щодо визначення на рівні угод і колективних договорів переліку важких та небезпечних робіт, які передбачають підвищену оплату праці. Окрім того, пропонується чітко визначити складові заробітної плати, які не враховуються  під час встановлення її мінімального розміру. 

“Захист прав працівників – одне з пріоритетних завдань для Мінекономіки. На жаль, сьогодні деякі недобросовісні роботодавці використовують законодавчі прогалини і штучно занижують заробітну плату або  збільшують норми праці без відповідного збільшення її оплати. Запропоновані законодавчі зміни дозволяють зафіксувати мінімальний розмір плати, а  всі доплати за несприятливі умови будуть нараховуватись додатково.  Це сприятиме прозорості  встановлення розміру оплати праці, пов’язаної з несприятливими умовами праці, та дозволить  підвищити реальний рівень доходу таких працівників. Особливо це стосується осіб, які працюють на мінімальну заробітну плату ”, — зазначила заступниця Міністра економіки України Світлана Глущенко.

Так, законопроектом деталізується перелік складових, які не враховуються для забезпечення розміру мінімальної заробітної плати:

  • суми, на які підвищується оплата праці відповідно до статті 100 Кодексу законів про працю, – незалежно від способу встановлення такого підвищення (доплата, надбавка, підвищення окладу тощо);
  • доплати за суміщення посад, виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника,
  • сума індексації заробітної плати;
  • сума компенсації втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків виплати заробітної плати. 

Також, проектом закону пропонується розширити перелік видів робіт, на яких працівникові може здійснюватись підвищена оплата праці, зокрема:

  • доповнити їх роботами з високим рівнем нервово-емоційного та інтелектуального навантаження, а також в умовах підвищеного ризику для здоров’я;
  • встановити чіткий критерій (атестація робочих місць за умовами праці, якщо інше визначено законодавством) для забезпечення обов’язкового встановлення підвищеної оплати праці.

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт про контрольовані операції за 2020 рік

ПДВ за серпень 2021 року

Акцизний податок за серпень 2021 року

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу, за серпень 2021 року

ВЗ із нарахованого, але не виплаченого доходу, за серпень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку