Новини

Роботодавцям полегшать працевлаштування осіб з інвалідністю, – ЕВА
09.08.2021

Так, у планах держави – створити механізм виконання роботодавцями нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю, шляхом замовлення послуг чи товарів у підприємств, власниками та працівниками яких є організації осіб з інвалідністю. Знайти цю інформацію про такі організації можна буде у спеціальному реєстрі підприємств, що надають соціальні послуги, працевлаштовують осіб з інвалідністю або забезпечують їх зайнятість.

Ці та інші новації містяться у Плані заходів на 2021 і 2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, який було затверджено розпорядженням Кабміну №883-р від 4 серпня 2021 року.

Окрім цього, передбачається також цифровізувати деякі адміністративні послуги. На заміну паперовим носіям запровадять електронну форму для реєстрації роботодавців у територіальних відділеннях Фонду соцзахисту осіб з інвалідністю та подачі звітів про працевлаштування осіб з інвалідністю.

Також планують оптимізувати діяльність Фонду соцзахисту осіб з інвалідністю в частині підвищення прозорості й відкритості усіх процесів та процедур, а також цільового використання коштів на заходи зі сприяння реальній зайнятості осіб з інвалідністю.

Ольга Бойко, Координатор комітету промислової екології та сталого розвитку Європейської Бізнес Асоціації:

"Основні пропозиції до Плану заходів, які найбільше турбували бізнес, увійшли до фінальної версії документу, і за це Європейська Бізнес Асоціація вдячна представникам Уряду. Більше того, згадані вище зміни пропонується закріпити на рівні відповідних нормативно-правових актів. Насправді у ВРУ вже зареєстровано щонайменше 5 законопроєктів, спрямованих на досягнення економічної безбар′єрності в частині збільшення зайнятості осіб з інвалідністю. Кожен з них містить певні прогресивні положення, але поки що жоден з них, на переконання компаній-членів Асоціації, не відповідає в повній мірі цілям, які ставить перед собою Нацстратегія з безбар’єрності. Саме тому ми сподіваємось, що вже з вересня відновиться робота над консолідацією усіх документів в один законопроєкт."

Довідково: Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року була розроблена за ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання Указу Президента України від 3 грудня 2020 року «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні».

 

Календар бухгал­тера
28.09.21

ЄСВ із зарплати (доходу) за серпень 2021 року (гірничі підприємства)

30.09.21

Звіт про контрольовані операції за 2020 рік

ПДВ за серпень 2021 року

Акцизний податок за серпень 2021 року

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу, за серпень 2021 року

ВЗ із нарахованого, але не виплаченого доходу, за серпень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку