Новини

Скорочено вимоги до розкриттів за МСФЗ для непублічних дочірніх підприємств
05.08.2021

Рада з МСФЗ представила новий досить важливий стандарт, який дозволить дочірнім підприємствам, що відповідають певним критеріям, у складі консолідованої групи, яка дотримується вимог МСФЗ, продовжувати це робити вже за скороченими вимогами до розкриття інформації. Саме про це раніше просили розробників багато стейкхолдерів, наголошуючи на необхідності послабити навантаження, але так, щоб це не позначилося на якості інформації, що розкривається у фінансовій звітності.

Новий стандарт з розкриття інформації не для всіх, а для організацій, що працюють за МСФЗ і не мають публічної звітності.

З організаціями без публічного звітування все зрозуміло: це нефінансові інститути і небіржові компанії. Під інформаційні потреби користувачів звітності саме таких організацій IASB підлаштовував свої вимоги.

При цьому їх материнські організації повинні складати консолідовану фінансову звітність на основі вимог МСФЗ. Якщо це так, то й дочірні підприємства звітують перед своєю материнською структурою з метою консолідації також на основі МСФЗ. Але якщо до цього часу їм доводилося слідувати повному набору вимог, то опціональний вибір альтернативи дозволить їм значно полегшити собі життя – в тому числі завдяки усуненню необхідності вести додатковий набір звітності, якщо в своїй окремій звітності вони дотримуються іншої системи стандартів.

«Представлений нами стандарт запропонує рішення, яке спростить звітність і буде ефективним з точки зору витрат для дочірніх підприємств, але водночас задовольнятиме інформаційні запити користувачів фінансової звітності», – зазначила Сью Ллойд (Sue Lloyd), віцепрезидент Ради з МСФЗ.

Висловити свою думку з приводу нового стандарту щодо розкриттів можна буде до кінця січня наступного року.

Календар бухгал­тера
Завтра

Податкова декларація з ПДВ за серпень 2021 року

Заява про відмову від спрощеної системи оподаткування з IV кварталу 2021 року

Декларація з акцизного податку за серпень 2021 року

Податкова декларація з плати за землю за серпень 2021 року

Розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку