Новини

Про запобігання випадкам подвійного призначення соціальних виплат
14.07.2021

Фахівці ПФУ в Чернівецькій області звертають увагу, законодавством України передбачено, що непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні дітей до 18 років, до пенсії виплачується надбавка на кожного утриманця в розмірі:

При цьому надбавка нараховується на непрацездатних членів сім’ї – дітей до 18 років, на  яких не одержують:

  • пенсію,
  • державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю,
  • державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю,
  • допомогу на дітей одиноким матерям (при встановленні надбавок на утриманців до пенсій “військових” пенсіонерів).

Зазначаємо, що за вибором пенсіонера на непрацездатного члена сім’ї – дитину до 18 років може бути призначено або пенсію, або державну соціальну допомогу, або нараховано на цього члена сім’ї надбавку.

У зв’язку з цим, пенсіонерам, до пенсії яких встановлено надбавку на дитину до 18 років, необхідно невідкладно повідомляти пенсійну службу про призначення державної соціальної допомоги органами соціального захисту населення. Це дозволить уникнути подвійного призначення цих виплат та запобігти виникненню переплат пенсійних коштів.

Трапляються випадки, коли на одну й ту ж дитину до 18 років здійснюється виплата надбавки до пенсії в органах Пенсійного фонду одній особі та одночасно виплата державної соціальної допомоги в органах соціального захисту населення іншій особі, яка не є пенсіонером. Це також вважається неправомірною подвійною виплатою.

Нагадуємо, що пенсіонери зобов’язані повідомляти Пенсійний фонд про всі зміни, які впливають на їхнє пенсійне забезпечення. Нарахування пенсій відбувається заздалегідь – наприкінці кожного місяця вже сформовані суми у відомостях на наступний місяць. Про всі обставини, які відбуваються з людиною, органи  Пенсійного фонду не можуть знати наперед. Пенсіонерам треба уважніше ставитися до своїх обов’язків і знати, що надлишково отримані кошти підлягають поверненню. 

Календар бухгал­тера
09.08.21

Звіт з праці (форма № 1-ПВ (місячна)) за липень 2021 року

Звіт про заборгованість з оплати праці (форма № 3 — борг (місячна)) за липень 2021 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС) за липень 2021 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма № 2-РС) за липень 2021 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма № 3-РС) за липень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку