Новини

Бізнес закликає дотримуватись європейських стандартів, не перегинаючи палицю
07.07.2021

Бізнес-спільнота, об’єднана Європейською Бізнес Асоціацією та Американською торговельною палатою України, завжди підтримують бажання України привести законодавство у відповідність із європейським. Експерти від бізнесу не раз проводили аналіз законопроєктів, які стосуються приведення українського законодавства у відповідність до європейського. Водночас, все ж дивує, що метою деяких ініціатив є не якісне, а наджорстке регулювання, що не сприяє розвитку бізнесу, проте – посилює тиск на підприємців.  

1 червня Верховна Рада України прийняла у першому читанні проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну» (реєстраційний № 4358 від 10.11.2020) щодо внесення змін до регулювання виробництва і обігу тютюнових виробів та електронних сигарет. Варто зауважити, що даний законопроєкт запроваджує значно жорсткіше регулювання, ніж європейське, що негативно вплине на бізнес, оскільки вимагатиме відповідних змін виробничих і бізнес-процесів.

Водночас, окремі народні депутати повідомляють про реєстрацію поправок для доопрацювання проекту закону до другого читання нормами, які вже були відхилені рішенням Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування під час опрацювання проекту закону «Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну» (№2813). Зокрема, мова йде про реєстрацію поправок щодо запровадження стандартизованої упаковки тютюнових виробів і заборони  викладки тютюнових виробів у місцях їх продажу.

Так, за підрахунками PwC, втрати від запровадження стандартизованої упаковки для бюджетів всіх рівнів за 5 років у 2020 склали б 15.3 млрд грн. Крім того, відповідно до висновків науково-правової експертизи, проведеної Науково-дослідним інститутом з інтелектуальної власності, введення стандартизованої упаковки тютюнових виробів порушуватиме права споживачів, передбачені Законом України «Про захист прав споживачів». Окрім цього, введення стандартизованої упаковки сприятиме зростанню контрабанди та контрафакту тютюнових виробів, рівень яких і без цього сягнув рекордних 12,8%.

Негативні наслідки матиме і заборона викладки тютюнових виробів у місцях продажів. За досвідом європейських країн, в яких запроваджувалася така заборона, близько 10% торгових точок (а це понад 7000 кіосків) закривалися через брак коштів на переоздоблення вітрин та залів. Це також означає, що 15-20 тис. громадян України втратять робочі місця. Окрім того, досвідом цих країн доведено, що заборона на викладку ніяк не вплинула на рівень куріння в цих країнах. Тобто заборона є неефективною та не призведе до задекларованих цілей, але знищить малий та середній бізнес.

Тому, з метою недопущення прийняття надмірного регулювання, що може призвести до неможливості його реалізації, спричинить зрив виробництва і зниження показників бюджету (в часи, коли держава шукає шляхи для його наповнення), бізнес пропонує долучити експертів ЕВА і Палати до доопрацювання законопроекту № 4358, аби разом створити якісне законодавче поле.

Календар бухгал­тера
09.08.21

Звіт з праці (форма № 1-ПВ (місячна)) за липень 2021 року

Звіт про заборгованість з оплати праці (форма № 3 — борг (місячна)) за липень 2021 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС) за липень 2021 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма № 2-РС) за липень 2021 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма № 3-РС) за липень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку