Новини

Чи відображається у декларації з ПДВ сума податку, зазначена у ПН, що була складена на підставі ППР за формою «ПН»?
01.07.2021

Чи відображається у податковій звітності з ПДВ сума ПДВ, зазначена у податковій накладній, що була складена на підставі податкового повідомлення-рішення за формою «ПН» (незалежно від факту донарахування основного платежу)?

Форма та порядок надіслання податкового повідомлення-рішення (далі – ППР) визначено Порядком надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2015 № 1204 (далі – Порядок № 1204).

ППР за формою «ПН» складається у разі відсутності складання та/або реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) протягом граничних строків, передбачених ст. 201 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) (попередження про необхідність складання та/або реєстрації податкової накладної), виявлення контролюючим органом помилок при визначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної (попередження про необхідність виправлення платником податку – продавцем помилок при визначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної).

За змістом ППР, складеного за формою «ПН», у випадку якщо на підставі акта та/або за даними ЄРПН встановлено відсутність складення та/або реєстрації протягом граничного строку, передбаченого ст. 201 ПКУ податкових накладних/розрахунків коригування на суму ПДВ платник податку попереджається про необхідність скласти та/або зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування у строк, визначений п. 1201.2 ст. 1201 ПКУ та згідно зі ст. 1201 ПКУ застосовується штраф у відповідному розмірі.

Нормами податкового законодавства передбачено відображення у податковій звітності з ПДВ операцій, здійснених платником податку, а не податкових накладних, які складаються за такими операціями.

Таким чином, якщо платником податку відображено у податковій звітності з ПДВ операцію, за якою податкова накладна не була складена, то обсяги постачання та сума податку, зазначені у податковій накладній, що була складена на підставі податкового повідомлення-рішення за формою «ПН», повторно в декларації з ПДВ не відображаються.

Якщо така операція не була відображена у податковій звітності з ПДВ, то податкові зобов’язання за такою операцією донараховуються контролюючим органом за результатами перевірки, і додатково в декларації не вказуються.

За матеріалами «ЗІР: категорія 101.24»

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт про обсяги реалізованих послуг (форма №1- послуги (квартальна) за II квартал 2021 року

Звіт про продаж і запаси товарів (продукції) в оптовії торгівлі (форма № 1-опт (квартальна) за ІІ кв

Звіт про продаж і запаси товарів у торговій мережі (форма № 3-торг (квартальна) за ІІ кв

28.07.21

ЄСВ із зарплати (доходу) за червень 2021 року (гірничі підприємства)

29.07.21

Транспортний податок за ІІ квартал 2021 року

Податок на нерухоме майно за ІІ квартал 2021 року

30.07.21

ПДВ за червень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку