Новини

Порядок проведення іспитів на рівень володіння державною мовою: нарешті з’явився!
14.05.2021
Тема:

Нагадаємо, що відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» від 25.04.2019 р. № 2704-VIII (далі — Закон про державну мову) володіти державною мовою зобов’язані особи, які претендують на обрання чи призначення на посади, зазначені в ч. 1 ст. 9 Закону про державну мову. Для підтвердження знання державної мови потрібно скласти іспит на рівень володіння державною мовою. Згідно з розд. IX «Прикінцеві положення» Закону про державну мову до 16.01.2020 р. КМУ потрібно було прийняти порядок проведення таких іспитів. Однак чекати довелося довше, і тільки нещодавно постановою КМУ від 14.04.2021 р. № 409 затверджено Порядок проведення іспитів на рівень володіння державною мовою.

По-перше, реєстрація, складання іспиту, отримання результатів відбувається через електронний кабінет претендента.

По-друге, письмова частина іспиту передбачає виконання тестових завдань та написання тексту на визначену тему, а усна — монологічне висловлювання та діалог з екзаменатором на визначену тему.

По-третє, на підставі підсумкового електронного протоколу перевірки Національна комісія зі стандартів державної мови ухвалює рішення про надання або ненадання претендентові державного сертифікату.

По-четверте, повторно складати іспит можна необмежену кількість разів, але не частіше одного разу на чотири місяці.

Оплата Складання іспиту для осіб:

  • які претендують на зайняття посад, визначених у ч. 1 ст. 9 Закону про державну мову, є безкоштовним;
  • яким надано статус біженця або притулок в Україні, та осіб, визначених абз. 2 ч. 1 ст. 7 Закону про державну мову, є безкоштовним;
  • які мають намір набути громадянство України, здійснюється за рахунок таких осіб, інших (фізичних та/або юридичних) осіб. Розмір оплати за складення іспиту становить 492,00 грн.

Постанова № 409 набрала чинності 29.04.2021 р.

Календар бухгал­тера
22.06.21

Податкова декларація з ПДВ за травень 2021 року

Декларація з акцизного податку за травень 2021 року

Податкова декларація з плати за землю за травень 2021 року

Розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за травень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку