Новини

На що потрібно звернути увагу великим платникам податків при поданні нової об'єднаної звітності з ЄСВ та ПДФО
11.05.2021

11 травня 2021 року спливає термін подання нової об’єднаної звітності з ЄСВ, ПДФО та ВЗ за І квартал 2021 року. Про це нагадала заступник начальника Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Олена Антіпова.

«Для мінімізації допущення помилок при заповненні даної звітності  великим платникам потрібно звернути увагу на наступні особливості», – наголосила Олена Антіпова.

Перш за все, заповнення обов’язкових реквізитів.

Податковим кодексом України (далі – ПКУ), а саме п. 48.3 ст. 48 передбачено перелік обов’язкових реквізитів, які повинна містити податкова декларація.

До основних реквізитів, обов’язкових для заповнення в Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок) віднесено інформацію, що міститься в рядках з 01 по 05 (крім рядків 033 – 035, які заповнюються виключно у випадках, визначених пунктом 1 розділу III Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Порядок), а також інформацію про додатки та їх кількість, що визначені в рядку 06 цього Розрахунку.

Також, важливим є те, що на останній сторінці необхідно проставити дату подання Розрахунку платником єдиного внеску, підписи посадових осіб платника єдиного внеску, дані про підписантів та печатка (за наявності). Відповідні обов’язкові реквізити є  обов’язковими до заповнення за їх наявності у додатках до Розрахунку.

За її словами, великим платникам податку слід звернути увагу на наступне: великий платник податків, який протягом бюджетного року включений до Реєстру великих платників податків, сплачує податок на доходи фізичних осіб за місцем попереднього обліку у контролюючих органах, а Розрахунок подає за новим (основним) місцем обліку. При цьому, у рядку 032 заголовної частини Розрахунку та у рядку 032 додатка 4ДФ до такого Розрахунку зазначається код за КОАТУУ за місцезнаходженням відокремленого підрозділу (неосновне місце обліку), крім того цей рядок є обов’язковим для заповнення, платником незалежно від того, чи має такий платник відокремлені підрозділи або не має їх.

З метою недопущення порушення прав застрахованих осіб на своєчасне отримання пенсійних та соціальних виплат було впроваджено Розрахунок з типом «Звітний» як «Довідковий» та додатки до нього, що містять персоніфіковані відомості, з типом «Звітний» як «Довідковий».

У Розрахунку з типом «Звітний» як «Довідковий» зазначається інформація щодо призначення пенсії застрахованим особам або матеріального забезпечення, страхових виплат (абзац сьомий пункту 1 розділу III Порядку).

Отже, відповідно до норм Порядку Розрахунок та додатки до нього з типом «Звітний» як «Довідковий» подаються платником єдиного внеску у разі необхідності призначення поза межами звітного періоду застрахованим особам пенсії або матеріального забезпечення, або страхових виплат та містять виключно інформацію щодо таких осіб.

У разі подання додатка «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам» (далі – Д1) у складі Розрахунку з типом «Звітний» як «Довідковий» для призначення пенсії застрахованим особам Д1 має містити відомості для призначення пенсії застрахованій особі, які подаються за період до дати формування заяви на призначення пенсії.

Для призначення матеріального забезпечення, страхових виплат – у разі подання Д1 у складі Розрахунку з типом «Звітний» як «Довідковий» для призначення матеріального забезпечення, страхових виплат Д1 має містити відомості для призначення інших соціальних виплат застрахованій особі.

Відповідно такий принцип застосовується до інших додатків Розрахунку з типом «Звітний» як «Довідковий».

При цьому інформацію щодо осіб, зазначених у Розрахунку з типом «Звітний» як «Довідковий», необхідно також дублювати у Розрахунку за відповідний звітний період.

Календар бухгал­тера
22.06.21

Податкова декларація з ПДВ за травень 2021 року

Декларація з акцизного податку за травень 2021 року

Податкова декларація з плати за землю за травень 2021 року

Розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за травень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку