Новини

Відпустка при народженні дитини: тепер батьку, бабі, діду…
29.04.2021
Тема:

ВРУ 15 квітня 2021 року ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною» (законопроєкт № 3695), яким урегульовано питання рівних можливостей догляду за дитиною для обох батьків.

Так, цим Законом доповнено Кодекс законів про працю України від 10.12.1971 № 322-VIII (додано ст. 77 3) та Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (додано ст. 19 1) новим видом відпустки — одноразова оплачувана відпустка при народженні.

Надаватимуть таку відпустку:

  • чоловіку, дружина якого народила дитину;
  • батьку дитини, якщо він не перебуває в зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, але які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки;
  • бабі або діду, або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за нею, якщо мати (батько) такої дитини є одинокою матір’ю (батьком).

Головні умови нової відпустки:

1. Надають тільки одній з перелічених вище осіб на підставі письмової заяви.

2. Тривалість надання такої відпустки визначає працівник (але не більше ніж 14 к. дн. без урахування святкових і неробочих днів).

3. Подати заяву про надання такої відпустки можна не пізніше трьох місяців з дня народження дитини.

4. Оплачувати таку відпустку буде роботодавець за свій рахунок.

Законом також урегульовано питання рівних прав та можливостей працівників обох статей на:

1) додаткову відпустку — працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи;

2) установлення скороченої тривалості робочого часу — працівникам, які мають дітей віком до 14 років або дитину з інвалідністю, та батькам, що виховують дітей без матері (у тому числі в разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі).

Закон набуває чинності з наступного дня після його опублікування (станом на час підготовки номера до друку ухвалений текст Закону направлено на підпис Президенту та не опубліковано).

Календар бухгал­тера
29.06.21

ЄСВ з зарплати (доходу) за травень 2021 року (гірничі підприємства)

30.06.21

ПДВ за травень 2021 року

Акцизний податок за травень 2021 року

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу за травень 2021 року

ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу травень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку