Новини

Мінфін розробив Порядок ведення обліку товарних запасів для ФОП, у т. ч. платників ЄП
08.04.2021

Мінфін на офіційному веб-сайті оприлюднив проект наказу «Про затвердження Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку» (далі – проект акта)

Проект наказу розроблено Мінфіном спільно з ДПС України з метою забезпечення виконання п. 12 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) стосовно визначення порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку.

Обґрунтування необхідності прийняття акта

Змінами, внесеними до п. 12 ст. 3 Закону № 265, передбачено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) під час продажу товарів (надання послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.

Однак, незважаючи на те, що Законом № 265 для ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування, передбачено обов’язок вести облік товарних запасів, ані Законом № 265, ані Податковим кодексом України форму і порядок ведення такого обліку не визначено.

Отже, проектом наказу передбачено затвердити Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку.

Проект наказу та аналіз його регуляторного впливу оприлюднені на офіційному вебсайті Міністерства фінансів України (www.minfin.gov.ua в рубриці «Законодавство\Проекти регуляторних актів для обговорення\Проекти регуляторних актів для обговорення у 2021»).

Зауваження та пропозиції до проекту наказу надавати протягом місяця з дня оприлюднення на поштову або електронну адресу:

  • Міністерство фінансів України, вул. Грушевського, 12/2, м. Київ-8, 01008.
  • Державна регуляторна служба України, вул. Арсенальна, буд. 9/11, м. Київ, 01011, е-mail: inform@dkrp.gov.ua.

ДОВІДКОВО

  • Проект наказу Мінфіну «Про затвердження Порядку обліку товарних запасів для фізичних осіб-підприємців, у тому числі платників єдиного податку» (завантажити)
  • Аналіз регуляторного впливу до проекту наказу Мінфіну «Про затвердження Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку» (завантажити)
  • Повідомлення про оприлюднення проекту наказу Мінфіну «Про затвердження Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку» (завантажити)
  • Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку (завантажити)
  • Пояснювальна записка до проекту наказу Мінфіну «Про затвердження Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку»  (завантажити)

 

 

 

Календар бухгал­тера
Завтра

ЄСВ «за себе» за І квартал 2021 року (ФОП)

20.04.21

Авансовий внесок з ЄП за квітень 2021 року (єдинники групи 2)

ЄСВ із зарплати (доходу) за березень 2021 року

Податкова декларація з рентної плати за березень 2021 року

Податкова декларація з ПДВ за березень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку