Новини

Кого забороняється залучати до роботи в нічний час?
18.02.2021

В ГУ Держпраці у Дніпропетровській області надали роз'яснення із питання, щодо категорій працівників, яких забороняється залучати до роботи в нічний час. 

Фахівець Держпраці зазначив, статтею 55 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) визначено, що до роботи в нічний час забороняється залучати:

  • вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до трьох років (ст. 176 КЗпП України);
  • осіб, молодших вісімнадцяти років (ст. 192 КЗпП України);
  • інших категорій працівників, передбачених законодавством.

Також слід зазначити, що за угодою сторін трудового договору жінки можуть працювати в нічний час. Згода працівниці на роботу в нічний час слід отримати в письмовій формі.

Робота інвалідів у нічний час допускається лише за їх згодою і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям. Згідно ст. 13 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», громадяни похилого віку також можуть бути залучені до роботи в нічний час тільки з їхньої згоди і за умови, якщо це не протипоказано їм за станом здоров’я. Згода вищевказаних працівників на роботу вночі доцільно буде оформити в письмовому вигляді.

Відповідно до ст. 54 КЗпП України, нічним вважається час з 10 години вечора до 6 години ранку.

До інших категорій працівників, яких забороняється залучати до нічних робіт, належать, зокрема, працівники, що захворіли на туберкульоз і підлягають за висновком ЛКК звільненню від роботи в нічний час.

Враховуючи, що залучення працівників, зазначених частиною першою ст. 55  КЗпП України, до роботи в нічний час не допускається, відмова цих працівників від виконання такої роботи не може розглядатися як порушення трудової дисципліни, незалежно від характеру трудових обов'язків.

Заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Криворізькому регіоні Андрій Шарафанов 

Календар бухгал­тера
09.03.21

Звіт з праці за лютий 2021 року (форма № 1-ПВ (місячна))

Звіт про заборгованість з оплати праці за лютий 2021 року (форма № 3-борг (місячна))

Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС) за лютий 2021 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма № 2-РС) за лютий 2021 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма № 3-РС) за лютий 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку