Новини

Мінекономіки реалізує проекти із розвитку сталих закупівель
25.01.2021

Сталі закупівлі – ефективні закупівлі товарів, робіт або послуг з поліпшеними екологічними характеристиками та з урахуванням вартості предмету закупівлі протягом його життєвого циклу.  Тобто це сучасний європейський підхід до здійснення  закупівель, що включає:

  • зелені публічні закупівлі; 
  • застосування нецінових критеріїв оцінки пропозицій учасників закупівель; 
  • оцінку товару за вартістю “життєвого циклу”. 

"Наразі в Україні вже діє сформована система публічних закупівель. Проте впровадження сталих публічних закупівель допоможе не лише заощаджувати державні ресурси, але й одночасно досягти більш масштабних цілей: інвестиційна привабливість, збільшення експорту, лояльність іноземних ринків та зелена економіка", – зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко. 

З цією метою  Мінекономіки спільно з ЮНЕП (Програма ООН з довкілля) реалізує проект по зміцненню спроможності України щодо сталих публічних закупівель та екологічного маркування. В рамках проекту планується розроблення політики щодо просування сталих публічних закупівель і системи екологічного маркування, а також розвитку потенціалу бізнес-секторів в контексті реагування на тендери та доступ до екологічного маркування.

Крім того, нещодавно був затверджений проєкт Світового Банку “Розвиток зелених державних закупівель в Україні”. В рамках проєкту планується розробити методологію зелених публічних закупівель, проведення консультацій з замовниками та централізованими закупівельними організаціями, створення Інтернет-платформи для навчання замовників.

"Впровадження зелених закупівель як інструменту політики дозволить Україні досягати ключових економічних цілей, створюючи попит на інноваційні продукти, послуги та товари, які мають найменший вплив на навколишнє середовище протягом усього їх життєвого циклу", – додав Ігор Петрашко.

За матеріалами Мінекономіки 

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт з праці за лютий 2021 року (форма № 1-ПВ (місячна))

Звіт про заборгованість з оплати праці за лютий 2021 року (форма № 3-борг (місячна))

Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС) за лютий 2021 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма № 2-РС) за лютий 2021 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма № 3-РС) за лютий 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку