Новини

Рентна плата за понадлімітне використання води
13.01.2021

Фахівці Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків нагадують про необхідність звірки фактичних обсягів видобування води з річними лімітами використання води, які встановлені дозвільними документами.  

Порядок нарахування податкових зобов'язань з рентної плати за спеціальне використання води визначено п. 255.11 ст. 255 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Обсяг фактично використаної води обчислюється водокористувачами самостійно на підставі даних первинного обліку згідно з показаннями вимірювальних приладів.

Особливості нарахування рентної плати при недотриманні або відсутності лімітів використання води наведені в пп. 255.11.13 – 255.11.15 ПКУ:

  • при перевищенні річного ліміту збір обчислюється в п'ятикратному розмірі виходячи з фактичних об'ємів використаної води понад встановлений ліміт, ставок рентної плати та коефіцієнтів;
  • за понадлімітне використання води – за кожним джерелом водопостачання окремо згідно з установленими ставками рентної плати та коефіцієнтами;
  • за відсутності дозволу на спецводокористування зі встановленими в ньому лімітами – за весь обсяг використаної води, що підлягає оплаті як за понадлімітне використання.

Тож у разі перевищення водокористувачами ліміту використання води рентна плата обчислюється і сплачується у п’ятикратному розмірі, виходячи з фактичних обсягів використаної води понад встановлений ліміт, ставок рентної плати та коефіцієнтів. 

У випадку такого перевищення, згідно із наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719, застосовується коефіцієнт – 5. Цей коефіцієнт зазначається у рядку 10.4 додатку 5 «Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води» до Податкової декларації з рентної плати, затвердженої цим наказом.

Нагадуємо, що граничний термін  подання податкових декларацій  з рентної плати  за спеціальне використання води за ІV квартал 2020 року – 9 лютого 2021 року.

Календар бухгал­тера
25.01.21

Звіт про обсяги реалізованих послуг (форма № 1-послуги (квартальна)) за ІV квартал 2020 року

Звіт про продаж і запаси товарів (продукції) в оптовій торгівлі (форма № 1-опт (квартальна))

Звіт про продаж і запаси товарів у торговій мережі (форма № 3–торг (квартальна) за ІV квартал 2020 р

28.01.21

ЄСВ із зарплати (доходу) за грудень 2020 року (гірничі підприємства)

29.01.21

Транспортний податок за IV квартал 2020 року

Податок на нерухоме майно за IV квартал 2020 року

Авансовий внесок з туристичного збору за січень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку