Новини

ПДВ: подання заяви про перереєстрацію у разі перетворення юридичної особи
28.12.2020

Фахівці Офісу великих платників податків ДПС повідомляють, що у разі перетворення юридичної особи – платника ПДВ проводиться перереєстрація платника ПДВ (п. 183.15 ст. 183 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) зі змінами, внесеними Законом України вiд 16 січня 2020 року №466-ІХ (далі – Закон № 466).

Відповідно до п. 183.7 ст. 183 ПКУ для перереєстрації платник податку подає заяву протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про платника ПДВ або виникли інші підстави для перереєстрації.

Якщо особа, утворена шляхом перетворення, не подала у встановлений строк заяви для перереєстрації, її реєстрація платником податку анулюється відповідно до ст. 184 ПКУ.

Нормами пп. «б» п 184.1 ст. 184 ПКУ визначено підстави для анулювання реєстрації платника ПДВ, згідно з якими анулювання реєстрації відбувається у разі, якщо будь-яка особа, зареєстрована як платник ПДВ, прийняла рішення пpo пpипинeння та затвердила ліквідаційний баланс, передавальний акт або розподільчий баланс відповідно до законодавства за умови сплати суми податкових зобов’язань з податку у випадках, визначених ПКУ.

Завдяки змінам, внесеним до ПКУ Законом № 466, урегульовано питання реєстрації платником ПДB особи, утвореної шляхом перетворення, незалежно вiд дати державної реєстрації новоутвореної особи у разі перетворення.

Відповідні зміни до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130, будуть внесені наказом Міністерства фінансів України вiд 21.10.2020 № 629 (далі – Положення), який набере чинності з дня його офіційного опублікування. Наказом №629 скасовуються особливості реєстрації платником ПДB особи, утвореної шляхом перетворення залежно від дати державної реєстрації (п. 3.15 розділу III Положення).

В той же час стосовно юридичних осіб, у яких відбулося перетворення, надходять відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр) про створення нової юридичної особи, утвореної шляхом перетворення, у яких датою державної реестрації є виключно нова дата (дата завершення перетворення).

Тож не залежно від дати державної реєстрації особи, утвореної шляхом перетворення, у разі якщо така особа бажає здійснити перереєстрацію, тo вона протягом 10 робочих днів, що настають за датою завершення перетворення, подає засобами електронного зв’язку до контролюючого органу заяву за формою № 1-ПДВ iз позначкою «Перереєстрація».

Разом з тим, у разі якщо особа, утворена шляхом перетворення, не бажає проходити перереєстрацію відповідно дo п. 183.15 ст. 183 ПКУ, a бажає зареєструватися платником ПДB як новоутворена особа, такою особою можуть бути подані дві заяви:

  • заява за ф. № 3-ПДВ про анулювання реєстрації особи, припиненої шляхом перетворення,
  • заява за ф. № 1-ПДВ пpo реєстрацію платником ПДB новоутвореної особи.

Якщо у строк, визначений п. 183.15 ст. 183 ПКУ, особою, у якої відбулося перетворення, не було подано жодної заяви, контролюючим органом приймається рішення про анулювання реєстрації платника ПДB за ф. № 6-РПДВ та завершуються заходи щодо анулювання реестрації платника ПДB за автоматично сформованим засобами ITC «Податковий блок» проєктом рішення у загальному порядку.

Календар бухгал­тера
Завтра

Податкова декларація з рентної плати за грудень 2020 року

Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з доходу за грудень 2020 року

ЄСВ із зарплати (доходу) за грудень 2020 року

ЄСВ "за себе" за IV квартал 2020 року (ФОП)

Податкова декларація з ПДВ за грудень року

Декларацію з акцизного податку за грудень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку