Новини

ДПС роз’яснила порядок оподаткування доходу, отриманого членами виборчої комісії
13.11.2020
Тема:

Податківці на своєму офіційному порталі роз’яснили, як оподатковувати дохід, отриманий членами виборчих комісій у день голосування, та одноразову грошову винагороду. Нагадаємо, що, окрім оплати за період роботи в комісії, члени комісій, залучені до роботи на платній основі, отримають ще й:

1) оплату за роботу в день місцевих виборів та дні встановлення підсумків голосування — не більше ніж за 2 дні (ч. 5 ст. 212 Виборчого кодексу України від 19.12.2019 р., далі — ВКУ);

2) одноразову грошову винагороду — за умови прийняття рішення про виплату (ч. 4 ст. 212 ВКУ).

ЄСВ Одноразова грошова винагорода та винагорода за роботу в день голосування є базою для нарахування ЄСВ. Для відображення одноразової грошової винагороди для реквізиту 9 таблиці 6 форми № Д4 передбачено спеціальний код застрахованої особи — «64». При цьому цей код слід використовувати для відображення як одноразової грошової винагороди, так і оплати за роботу в день місцевих виборів та дні встановлення підсумків голосування всім членам комісій (приклад заповнення таблиці 6 у місяці закінчення виконання обов’язків голови комісії на платній основі з виплатою одноразової винагороди див. у газеті «Бухгалтерія: бюджет», № 38/2020, с. 11).

ПДФО та ВЗ Оплата праці членів виборчих комісій (зокрема тих, що здійснюють повноваження не на платній основі) у день місцевих виборів, дні встановлення підсумків голосування та результатів місцевих виборів оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором на загальних підставах.

З кожним членом виборчої комісії, залученим на платній основі, укладається договір цивільно-правового характеру (далі — договір ЦПХ). З одного боку, всі виплати, які нараховані таким членам комісії в період виборів, є винагородою за договором ЦПХ. Сума винагороди за договором ЦПХ відображається в розділі І форми № 1ДФ з ознакою доходу «102», а в розділі ІІ — в складі загальних сум нарахованого та виплаченого доходу (детальніше див. у газеті «Бухгалтерія: бюджет», № 39/2020, с. 31). З іншого боку, податківці погоджуються тільки з таким відображенням доходу членів виборчої комісії, залучених на платній основі. Але винагороду за роботу в день голосування пропонують відображати в розділі І форми № 1ДФ з ознакою доходу «127». Річ у тім, що вимог стосовно укладання договору ЦПХ на період роботи в день голосування ВКУ не містить. Але за своєю суттю ці відносини носять цивільно-правовий характер. Тому, на нашу думку, з цих доходів платять ті ж платежі, що і з винагороди за договором ЦПХ, та відображають у формі № 1ДФ в порядку, передбаченому для винагород за договором ЦПХ.

Календар бухгал­тера
26.07.21

Звіт про обсяги реалізованих послуг (форма №1- послуги (квартальна) за II квартал 2021 року

Звіт про продаж і запаси товарів (продукції) в оптовії торгівлі (форма № 1-опт (квартальна) за ІІ кв

Звіт про продаж і запаси товарів у торговій мережі (форма № 3-торг (квартальна) за ІІ кв

28.07.21

ЄСВ із зарплати (доходу) за червень 2021 року (гірничі підприємства)

29.07.21

Транспортний податок за ІІ квартал 2021 року

Податок на нерухоме майно за ІІ квартал 2021 року

30.07.21

ПДВ за червень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку