Новини

Рішення орендодавців державного майна в системі Фонду держмайна щодо договорів оренди стають публічними
19.10.2020

Фонд державного майна України і його регіональні відділення розпочали розкривати інформацію про договори оренди, щодо яких орендодавці прийняли рішення про їх продовження без аукціону та про договори, щодо яких орендодавці прийняли рішення про збільшення строків оренди у зв'язку із приведенням цих строків у відповідність з чинним законодавством.

Уніфікований формат прийняття таких рішень та порядок розкриття інформації про ці договори були затверджені Регламентом щодо продовження договорів оренди державного майна без аукціону та приведення у відповідність до законодавства строку дії договору оренди державного майна 1.

Регламент щодо продовження договорів оренди державного майна без аукціону та приведення у відповідність із законодавством строку дії договору оренди державного майна затверджено наказом Фонду державного майна України від 12.10.2020 № 1658

Фонд ініціював розкриття інформації про вказані типи договорів з метою посилити публічний контроль обґрунтованості можливості продовження їх на новий строк без аукціонів та збільшення строків оренди.    

Відповідно до Закону України “Про оренду державного та комунального майна” чинний договір оренди державного майна може бути продовжений на новий срок без проведення аукціону у випадках, коли:

 • цей договір продовжується вперше, за умови, що строк оренди за ними становить 5 років або менше;
 • цей договір продовжується не вперше, однак був укладений без проведення аукціону з установами та організаціями, вказаними у частині першій статті 15 Закону про оренду:
 • органами державної влади,
 • органами місцевого самоврядування,
 • релігійними організаціями,
 • Пенсійним фондом України,
 • дипломатичними представництвами;
 • цей договір продовжується не вперше, однак був укладений з підприємствами, установами, організаціями, що надають соціально важливі послуги населенню, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України.

Також, законом про оренду передбачена можливість збільшення строків чинного договору оренди до 5 років, якщо цей договір

 • був укладений на строк, що становить менше 5 років;
 • раніше не продовжувався;
 • право власності на об’єкт оренди зареєстровано у державному реєстрі речових прав.  

Ознайомитись з реєстром рішень орендодавців про продовження чинних договорів оренди без аукціону та реєстром рішень орендодавців про збільшення строку договорів ви можете на сайті Фонду державного майна за посиланням.

Календар бухгал­тера
26.10.20

Звіт про обсяги реалізованих послуг (форма № 1-послуги (квартальна)) за ІІІ квартал 2020 року

Звіт про продаж і запаси товарів (продукції) в оптовій торгівлі (форма № 1-опт (квартальна)) за ІІІ

Звіт про продаж і запаси товарів у торговій мережі (форма № 3–торг (квартальна)) за ІІІ квартал

Фінзвітність за ІІІ квартал 2020 року до органів статистики

28.10.20

ЄСВ із зарплати (доходу) за вересень 2020 року (гірничі підприємства)

30.10.20

Авансовий внесок з туристичного збору за жовтень 2020 року

ПДВ за вересень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку