Новини

При обчисленні податкового зобов’язання з Рентної плати передбачено застосування коефіцієнту 0,95 замість 0,7
09.10.2020

Фахівці Офісу великих платників податків ДПС, проаналізувавши подані додатки 1 «Розрахунку з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин» до податкової декларації з рентної плати (далі - Додаток), звертаюьть увагу на те, що під час подання до органу ДПС податкової звітності з Рентної плати часом платники не дотримуються порядку її заповнення, внаслідок чого звітність подається  з помилками.

Так, Законом України від 16 січня 2020 року № 466-ІV зокрема, внесено зміни до пункту 252.22 статті 252 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), якими, при обчисленні податкового зобов’язання з Рентної плати передбачено застосування коефіцієнту 0,95 замість 0,7 у разі дотримання надрокористувачем умов провадження діяльності з видобування, які встановлені затвердженими у визначеному законодавством порядку кондиціями на мінеральну сировину ділянки надр, в межах якої здійснюється видобування на підставі виконання надрокористувачем (не раніше ніж за 5 років до дати обчислення податкових зобов’язань з Рентної плати) державної геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин.

Попри внесені Законом зміни, що діють з 23.05.2020 року, встановлено непоодинокі випадки застосування понижуючого коефіцієнту 0,7 при обчисленні податкових зобов’язань з Рентної плати, що спричинило зменшення надходжень до Держаного та місцевого бюджетів та може наразити платника на фінсанкції.

Отже, закликаємо бути уважними під час заповнення декларації з рентної плати та зважати на застосування у Додатку ставок Рентної плати за видами видобутих корисних копалин, які мають відповідати зазначеній у п. 252.20 ст. 252 ПКУ диференціації ставок.

Календар бухгал­тера
26.10.20

Звіт про обсяги реалізованих послуг (форма № 1-послуги (квартальна)) за ІІІ квартал 2020 року

Звіт про продаж і запаси товарів (продукції) в оптовій торгівлі (форма № 1-опт (квартальна)) за ІІІ

Звіт про продаж і запаси товарів у торговій мережі (форма № 3–торг (квартальна)) за ІІІ квартал

Фінзвітність за ІІІ квартал 2020 року до органів статистики

28.10.20

ЄСВ із зарплати (доходу) за вересень 2020 року (гірничі підприємства)

30.10.20

Авансовий внесок з туристичного збору за жовтень 2020 року

ПДВ за вересень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку