Новини

Дистанційне відкриття банківських рахунків через Систему BankID НБУ стає доступнішим
15.09.2020

Національний банк України на своїй сторінці у Facebook звертає увагу, що нещодавно набули чинності зміни до порядку відкриття та закриття рахунків клієнтів банків. Зокрема, було спрощено процедуру дистанційного відкриття банківських рахунків з використанням Системи BankID НБУ. А саме – скасовано обов’язок для банків укладати договори доручення між собою у процесі надання послуги дистанційного відкриття банківських рахунків..

Завдяки цьому використання банками Системи BankID НБУ для ідентифікації майбутніх клієнтів стає ще легшим та простішим. В НБУ переконані, що ці довгоочікувані зміни – важливий крок у розвитку дистанційних цифрових сервісів.

Нагадаємо, що у липні запрацювала комерційна модель використання системи BankID НБУ. Банки почали монетизувати передавання даних надавачам послуг, які дистанційно надають комерційні послуги. Комерційна модель запроваджена для врівноваження інтересів учасників системи, та є додатковим стимулом для підключення нових банків.

Наразі в системі успішно відбуваються міжабонентські розрахунки. Щодня через Систему BankID НБУ здійснюється майже 20 тисяч успішних електронних ідентифікацій.

Приблизно половина абонентів-надавачів послуг використовують Систему BankID НБУ для надання комерційних послуг. Таким чином за 2 місяці банки отримали майже 1 млн гривень доходу завдяки участі в системі за новою моделлю.

Зверніть увагу, що державні та адміністративні послуги в системі не тарифікуються – велику кількість операцій̆ генерують державні сервіси, зокрема мобільний застосунок «Дія».

Комерційне використання Системи BankID НБУ – потужний стимул для розширення кола її учасників. Наразі система налічує 46 абонентів, із них 21 банк та 25 інших установ (порталів послуг). До системи вже приєдналися практично всі великі банки, на долю яких сукупно припадає 87% ринку платіжних карток.

Найближчим часом в НБУ очікують на підключення до системи ще низки банків та комерційних учасників, які зараз перебувають на етапі інтеграції.

За матеріалами НБУ

Календар бухгал­тера
28.09.20

ЄСВ з зарплати (доходу) за серпень 2020 року (гірничі підприємства)

30.09.20

Звіт про контрольовані операції за 2019 рік

ПДВ за серпень 2020 року

Акцизний податок за серпень 2020 року

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу за серпень 2020 року

ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу за серпень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку