Новини

Мін’юст подав до Кабміну проект Закону України «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства»
04.09.2020

Міністерством юстиції України подано до Кабінету Міністрів України проект Закону України «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства».

«Основною метою і завданням проєкту Закону є уніфікація положень Кодексу України з процедур банкрутства, усунення розбіжностей у термінології по всьому тексту Кодексу, виключення з нього некоректних або суперечливих норм, конкретизація положень Кодексу, приведення норм Кодексу у відповідність до Господарського процесуального кодексу України, приведення термінології Кодексу до термінології Законів України «Про запобігання корупції», «Про управління об’єктами державної власності», «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів», – зазначила заступниця Міністра юстиції Валерія Коломієць.

За словами заступниці очільника Мін’юсту, Кодекс – це перший за часи незалежності України комплексний документ, що врегульовує всі процедурні питання банкрутства. Кодекс містить багато положень, що перекликаються зі світовими стандартами. Приведення чинного законодавства до сучасних реалій та світових тенденцій має позитивно відобразитись на економіці та інвестиційному кліматі в державі.

Метою і завданням проекту Закону є усунення технічних неузгодженостей та недоліків, врегулювання суперечливих питань та узгодження деяких положень Кодексу між собою.    

Запропоновані проектом Закону зміни стосуються, зокрема:

  • узгодження положень Кодексу, приведення їх у відповідність до Господарського процесуального кодексу України, Законів України «Про запобігання корупції», «Про управління об’єктами державної власності», «Про судовий збір», «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів»;
  • уніфікації, усунення розбіжностей у термінології в всьому тексті Кодексу;
  • змін, пов’язаних із впровадженням автоматизованої системи «Банкрутство та неплатоспроможність»;
  • удосконалення порядку відбору арбітражних керуючих у справах про банкрутство;
  • виключення з тексту Кодексу некоректних або суперечливих норм, а також конкретизація положень Кодексу;
  • приведення у відповідність норм Кодексу до законодавства у сфері архівної справи  та діловодства;
  • установлення чітких строків для погашення вимог кредиторів та усунення можливості зловживань з боку арбітражного керуючого;
  • регулювання питання поводження з майном банкрута після закриття провадження у справі про банкрутство.

«Внесення змін, запропонованих проєктом Закону, усуне протиріччя між чинними положеннями Кодексу та забезпечить єдиний підхід в їх розумінні та застосуванні, а також дозволить усунути перепони, які унеможливлювали застосування цього Кодексу на практиці», – наголосила Валерія Коломієць.

За матеріалами Мін’юст

Календар бухгал­тера
Завтра

ЄСВ з зарплати (доходу) за серпень 2020 року (гірничі підприємства)

30.09.20

Звіт про контрольовані операції за 2019 рік

ПДВ за серпень 2020 року

Акцизний податок за серпень 2020 року

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу за серпень 2020 року

ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу за серпень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку