Новини

НБУ рекомендує страховикам оптимізувати зміст та формат документів для реєстрації правил добровільного страхування
04.09.2020

Реєстрація правил добровільного страхування для кожного виду страхування здійснюється Національним банком у межах процедури розгляду пакета документів на видачу ліцензії одночасно з прийняттям рішення щодо такого пакета. Крім того, регулятор здійснює реєстрацію нової редакції, змін та/або доповнень до раніше зареєстрованих правил добровільного страхування.

Основні вимоги до розроблення правил страхування

Під час розроблення компаніями правил страхування, змін та/або доповнень до раніше зареєстрованих правил або їх викладення в новій редакції потрібно дотримуватися встановлених законодавством вимог, зокрема щодо змісту таких правил, відповідності їх положень законодавству України, дотримання інтересів страхувальників.

Правила страхування є насамперед внутрішніми документами компаній з надання страхових послуг, особливості та зміст яких залежать від специфіки продукту та бізнес-моделі конкретного страховика. Це виключає можливість розроблення таких правил шляхом їх копіювання в інших учасників ринку.

Зауваження за результатами розгляду правил страхування

Варто зазначити, що протягом останніх місяців під час розгляду та реєстрації правил страхування, змін та/або доповнень до них або їх викладення в новій редакції Національний банк виявив низку недоліків у поданих страховиками пакетах документів, зокрема таких:

  • вживання не визначених законодавством та не розкритих у правилах понять та словосполучень, використання застарілої термінології;
  • логічні неузгодженості між пунктами та розділами правил, що зумовлюють багатозначне тлумачення понять та положень правил, які можуть трактуватися не на користь страхувальників;
  • інші технічні недоліки, граматичні та синтаксичні помилки тощо.

З метою поліпшення якості поданих на реєстрацію правил страхування Національний банк звертає увагу учасників ринку на те, що вони мають бути детально опрацьовані, викладені зрозуміло, послідовно та не викликати жодних питань щодо їх неоднозначного тлумачення.

Рекомендації до формату подання на реєстрацію правил страхування

З метою оптимізації порядку розгляду пакета документів, поданих для реєстрації правил страхування, їх нової редакції, змін та/або доповнень до них, Національний банк рекомендує страховикам подавати документи в такому форматі:

  • затверджені страховиком правила страхування, їх нову редакцію, зміни та/або доповнення до них у паперовій та електронній формі (документ Word на CD/DVD диску або флеш-накопичувачі);
  • порівняльну таблицю зі змінами до раніше зареєстрованих правил страхування у паперовому вигляді (за підписом керівника виконавчого органу/уповноваженої особи страховика) та електронній формі (документ Word на CD/DVD диску або флеш-накопичувачі).
За матеріалами НБУ

Календар бухгал­тера

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку