Новини

Коли допомога по тимчасовій непрацездатності на період карантину не надається?
28.08.2020

Фахівці Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області повідомляють, що відповідно до частини першої статті 22 Закону України від 23.09.1999 № 1105-XIV «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 1105), допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї страхового випадку.

В свою чергу, Міністерством соціальної політики України в листі від 31.07.2015 № 445/18/99-15 зазначено, що у разі, якщо застрахована особа не здійснює трудову діяльність та їй не нараховується заробітна плата, допомога по тимчасовій непрацездатності не надається.

На сьогодні чинне законодавство дозволяє представникам малого та середнього бізнесу зупиняти свою діяльність керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», а працівники на період карантину можуть отримувати допомогу по частковому безробіттю відповідно до «Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 № 306.

Звертаємо увагу, що законодавчими та нормативно-правовими актами не передбачено можливість одночасного отримання застрахованими особами допомоги по частковому безробіттю на період карантину та допомоги по тимчасовій непрацездатності від Фонду соціального страхування України за календарні дні, за які підприємству надавалося вищевказане фінансування від центрів зайнятості.

Отже, нарахування та виплата підприємством допомоги своїм працівникам по тимчасовій непрацездатності в період отримання допомоги по частковому безробіттю є порушенням порядку використання страхових коштів з боку страхувальника (стаття 22 Закону № 1105), а суми отриманих та використаних на виплату матеріального забезпечення коштів Фонду мають вважатися неправомірно витраченими, підлягають поверненню до Фонду із застосуванням фінансових санкцій, передбачених частиною шостою статті 15 Закону № 1105.

Календар бухгал­тера

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку