Новини

Бізнес закликає не приймати необдумані рішення стосовно оподаткування суб’єктів індустрії ІТ
31.07.2020

Минулого тижня у Верховній Раді було зареєстровано проект закону №3933 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб’єктів індустрії ІТ». Так, ним пропонується встановлення особливого оподаткування доходів працівників, що працюють в ІТ секторі на умовах трудового договору (контракту), на період з 01.01.2021 по 31.12.2030 року, а саме:

  • Встановлення податкового навантаження на зарплати найманих працівників на рівні 10%, тобто: 5% ПДФО (замість 18%) + 5% ЄСВ (замість 22%). Крім цього, пропонується також звільнення від сплати 1,5% військового збору.
  • до прибутків суб’єкта індустрії застосовується ставка податку на прибуток з коефіцієнтом 0,5, тобто –  9%.

Аби приєднатись до такого режиму, компанія повинна виконувати одночасно усі 5 зазначені нижче критерії протягом чотирьох послідовних звітних (податкових) кварталів:

  • працювати за вказаним переліком видів економічної діяльності (6 видів згідно з КВЕД ДК 009:2010);
  • не менше 90% доходів повинно бути отримано саме від здійснення зазначених шести видів економічної діяльності;
  • питома вага витрат на оплату праці повинна бути не менше 50%;
  • відсутність податкового боргу у суб’єкта;
  • не бути визнаним банкрутом, відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Застосування знижених ставок ПДФО та ЄСВ є можливим за умови, що мінімальний розмір податку/збору з заробітної плати – не менший ніж податок/збір за стандартною ставкою з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати. Іншими словами, ПДФО та ЄСВ за ставкою 5% повинно бути більшим 4 250 грн та 5 195 грн відповідно.

ПДФО — 4 723 грн 5 ✕ 18% = 4 250,7 грн;

ЄСВ — 4 723 грн ✕ 5 ✕ 22% = 5 195,3 грн.

Тобто, зниження податкових ставок ПДФО та ЄСВ є можливим лише за умови, що заробітна плата ІТ-фахівця складає більше 3743$ за місяць. Навіть в ІТ-індустрії з її високим рівнем зарплат наразі такий «поріг» є значно вищим ніж середнє значення по індустрії навіть у м.Київ. За порушення ж умов передбачається штраф у розмірі 200% нарахованого податкового зобов’язання.

Ольга Куничак, координатор ІТ-комітету Європейської Бізнес Асоціації:

"Ми в Асоціації вже доволі довго та тісно співпрацюємо з Міністерством цифрової трансформації України стосовно створення Цифрового парку «Дія.Сіті». А останні декілька місяців індустрія відкрито та публічно разом з Мінцифрою обговорюють цей масштабний проєкт по створенню своєрідної віртуальної економічної зони для сфери інформаційних технологій. Тож, сподіваюсь, зусилля та взаємодія не були даремними та не будуть перекреслені одним необдуманим документом."

На завершення, незважаючи на декларовано мету – допомогти ІТ, законопроект №3933, на жаль, на переконання ІТ-спільноти Європейської Бізнес Асоціації, не враховує ключові для індустрії положення, збереження контрактної форми взаємодії, ініціює перехід на негнучкі, незручні для ІТ трудові відносини за КЗпП, а також незначну тривалість дії режиму.

Тож Європейська Бізнес Асоціація сподівається на більш зважений підхід стосовно створення нових ініціатив. Наразі, для ІТ Комітету ЕВА важливо зберегти вже існуючі домовленості, взаєморозуміння з Міністерством цифрової трансформації та продовжити спільну роботу над масштабною концепцією «Дія.Сіті», аби повною мірою успішно фіналізувати задуми. Бізнес закликає не підтримувати законопроект №3933 у чинній редакції. Сподіваємось, голос бізнесу буде почуто і стрімкий розвиток індустрії за останні кілька років не буде перекреслено.

Календар бухгал­тера
14.08.20

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами (форма №7д, №7м) за липень 2020 року

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за липень 2020 року

Довідка про використані РК за липень 2020 року

19.08.20

Податок на прибуток підприємства за ІІ квартал 2020 року

Частину чистого прибутку (доходу) за IІ квартал 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку