Новини

Мінфін оновив переклад низки МСБО
30.06.2020

Мінфін оприлюднив у новій редакції переклад низки міжнародних стандартів бухгалтерського обліку та їх тлумачення, зокрема:

  • МСБО 8 "Облікові політики, зміни у бухгалтерських оцінках і помилки";
  • МСБО 23 "Витрати по позиках";
  • МСБО 40 "Інвестиційна нерухомість";
  • КТМФЗ 16 "Хеджування чистих інвестицій в закордонну господарську одиницю".

Звертаємо увагу, що згідно з п. 1 ст. 121 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» для складання фінансової звітності  за МСФЗ застосовуються міжнародні стандарти, які викладені державною мовою та офіційно оприлюднені на веб-сторінці центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку.

Щодо основних змін:

  • поняття «суттєвий» в контексті МСБО 8 потрібно розуміти так, як вона визначена в п. 7 МСБО 1 "Подання фінансової звітності".
  • в п. 14 МСБО 23 додали положення, що при визначено, що норма капіталізації повинна бути середньозваженою величиною витрат за позиками стосовно всіх позик суб'єкта господарювання, що непогашені протягом періоду. Однак суб'єкт господарювання має виключити з цих розрахунків витрати за позиками здійсненими спеціально з метою отримання кваліфікаційного активу допоки, значною мірою, усі заходи, необхідні для підготовки цього активу до передбачуваного використання або реалізації, не будуть завершені. Сума витрат за позиками, капіталізована суб'єктом господарювання протягом періоду, не повинна перевищувати суму витрат за позиками, понесених протягом цього періоду.
  • в оновленому МСБО 40, серед іншого, розширений п. 53, що стосується ситуацій неможливості достовірно оцінити справедливу вартість інвестиційної нерухомості.
  • в КТМФЗ 16 виправили посилання з МСБО 39 на МСФО 9.

Календар бухгал­тера
Завтра

ЄСВ з зарплати (доходу) за серпень 2020 року (гірничі підприємства)

30.09.20

Звіт про контрольовані операції за 2019 рік

ПДВ за серпень 2020 року

Акцизний податок за серпень 2020 року

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу за серпень 2020 року

ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу за серпень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку