Новини

З якого часу ФОП - платник ЄП 2-ї групи, який здійснює роздрібну торгівлю вживаними товарами, повинен застосовувати РРО?
30.06.2020

В ГУ ДПС у Львівській області під час «гарячої лінії» на тему: „Новації у застосуванні РРО. Проведення фактичних перевірок суб’єктів господарювання», податківці надали відповідь з таких питань: 

З 1 серпня 2020 вступає в силу Закон України від 20.09.2019 №129-IX “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг”. З якого моменту платник єдиного податку другої групи (фізична особа - підприємець), який в календарному році проводить готівкові розрахунки та перевищив обсяг доходу 1000000 гривень, повинен застосовувати РРО ?

Для платника єдиного податку другої - четвертої груп (фізична особа - підприємець), який в календарному році проводить готівкові розрахунки та перевищив обсяг доходу 1000000 гривень, застосування реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій є обов'язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.

Якщо платник єдиного податку другої групи (фізична особа - підприємець), здійснює  роздрібну торгівлю вживаними товарами, з якого часу він  повинен застосовувати РРО ?

Платник єдиного податку другої групи (фізична особа - підприємець), який здійснює діяльність  роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах повинен застосовувати РРО з 1 січня 2021 року.

Крім нього з 1 січня 2021 року повинні застосовувати РРО платники єдиного податку другої-четвертої груп (фізичні особи - підприємці), які здійснює

  • реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;
  • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
  • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;
  • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
  • діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена пунктом 11 статті 9 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг";
  • діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
  • діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);
  • реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів.

Яка відповідальність передбачена законодавством з 1 серпня 2020 року за проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД ?

У разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, ціни товару та обліку його кількості, відповідно до п. 7 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” до суб'єктів господарювання, які здійснюють такі розрахункові операції за товари (послуги) застосовується фінансова санкція у розмірі триста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Календар бухгал­тера
15.07.20

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за червень 2020 року

Довідка про використані РК за червень 2020 року

Фінансова та бюджетна звітність розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевого бюджету

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами (форма №7д, №7м) за червень 2020 року

20.07.20

Податкова декларація з ПДВ за червень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку